Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu zegt alles te doen om Israël te verdedigen

Netanyahu zegt alles te doen om Israël te verdedigen

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël zal zichzelf hoe dan ook verdedigen, heeft de Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu gezegd na een overleg van het veiligheidskabinet. Hij verwijst daarmee naar de aanvallen die de krijgsmacht (IDF) heeft uitgevoerd op raketinstallaties in Libanon.

"We zijn vastberaden om alles te doen wat we kunnen om ons land te verdedigen, de burgers in het noorden veilig naar huis te laten terugkeren en een eenvoudige regel na te leven: wie ons schaadt, schaden wij", aldus de premier in een verklaring.

De Israëlische krijgsmacht zegt met zo'n honderd straaljagers "duizenden" doelen aangevallen te hebben in het zuiden van Libanon. Daarmee zouden raketinstallaties zijn aangevallen die anders niet veel later gebruikt zouden worden voor aanvallen op het noorden en midden van Israël. De Libanese autoriteiten zeggen dat door de Israëlische aanvallen een dode is gevallen.

Afgerond

Hezbollah zegt 320 raketten afgevuurd te hebben op elf militaire bases en barakken van Israël, onder meer in de in Golanhoogten. Dat gebied ligt tussen Libanon, Israël en Syrië in en wordt grotendeels door Israël bezet.

De door Iran gesteunde organisatie zegt dat de aanvallen zijn afgerond. "Onze militaire operatie vandaag is afgerond en volbracht." Hezbollah spreekt verder tegen dat Israël preventieve luchtaanvallen heeft uitgevoerd en ook dat die aanvallen effectief zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

8 minuten geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

4 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

4 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

5 uur geleden
Scheepvaartbedrijf bevestigt aanval in Straat van Hormuz

TAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.

6 uur geleden
Europol: ruim 700 criminele netwerken actief in de EU

BRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.

6 uur geleden