Netanyahu woont Algemene Vergadering van de VN bij
NEW YORK (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bezoekt dit jaar opnieuw de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij komt naar verwachting op 24 september in New York aan en keert vier dagen later terug naar Israël, meldt zijn kantoor.
Netanyahu heeft al meerdere keren gesproken tijdens de Algemene Vergadering van de VN. De laatste keer was vorig jaar, vlak voordat Hamas op 7 oktober Israël binnenviel en ongeveer 1200 mensen doodde.
Dit jaar wordt Netanyahu's komst overschaduwd door de oorlog in Gaza, waar het Israëlische leger sinds de Hamas-aanval meer dan 41.000 Palestijnen heeft gedood. Een grote meerderheid van de staten in de Algemene Vergadering is kritisch over Israël en steunt de Palestijnen.
In mei werd met een overweldigende meerderheid een resolutie aangenomen die meer rechten verleende aan Palestina, dat binnen de VN slechts de status heeft van 'waarnemer'. Zo mogen de Palestijnen nu deelnemen aan meer vergaderingen, zij het zonder reguliere stemrechten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
1 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
6 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
9 uur geleden