Netanyahu woont Algemene Vergadering van de VN bij
NEW YORK (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bezoekt dit jaar opnieuw de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij komt naar verwachting op 24 september in New York aan en keert vier dagen later terug naar Israël, meldt zijn kantoor.
Netanyahu heeft al meerdere keren gesproken tijdens de Algemene Vergadering van de VN. De laatste keer was vorig jaar, vlak voordat Hamas op 7 oktober Israël binnenviel en ongeveer 1200 mensen doodde.
Dit jaar wordt Netanyahu's komst overschaduwd door de oorlog in Gaza, waar het Israëlische leger sinds de Hamas-aanval meer dan 41.000 Palestijnen heeft gedood. Een grote meerderheid van de staten in de Algemene Vergadering is kritisch over Israël en steunt de Palestijnen.
In mei werd met een overweldigende meerderheid een resolutie aangenomen die meer rechten verleende aan Palestina, dat binnen de VN slechts de status heeft van 'waarnemer'. Zo mogen de Palestijnen nu deelnemen aan meer vergaderingen, zij het zonder reguliere stemrechten.
Meer uit Buitenland
CARACAS/ROME (ANP/AFP) - Het aantal omgekomen buitenlandse slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela is gestegen tot 45. Ambassades en ministeries van verscheidene landen hebben melding gemaakt van omgekomen landgenoten. Portugal meldde het grootste aantal: 28. Daarbij zijn ook mensen die op grond van herkomst nauwe banden met Portugal hebben. Portugal is op zoek naar 85 landgenoten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Israëlische drone heeft zaterdag een gebied rond Nabatieh in Zuid-Libanon getroffen, zo meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
1 uur geledenLONDEN/TEHERAN (ANP/RTR) - De Britse maritieme organisatie UKMTO heeft weer melding gemaakt van een incident met een projectiel in de Straat van Hormuz. De brug van een tanker is beschadigd door een onbekend projectiel, maar er zijn geen gewonden en er wordt geen milieuschade gevreesd. De regeringsinstantie UKMTO noemt de situatie in de zeestraat nu behoorlijk gevaarlijker. Het zou mogelijk om de olietanker KIKU gaan die onder Panamese vlag vaart.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De autoriteiten in Beijing hebben bevestigd dat een vliegtuigje vrijdag is gebotst op de hoogste torenflat van de stad en dat daar een dode en dertien gewonden bij zijn gevallen. Het voorval werd door ooggetuigen en sommige media gemeld. De politie begon onmiddellijk mensen uit de buurt te houden van de bijna 530 meter hoge wolkenkrabber Citic Tower die ook bekend is als China Zun.
4 uur geledenTEHERAN/MANAMA (ANP/RTR) - Iran heeft volgens staatsmedia zaterdag Amerikaanse doelen in de regio beschoten na een Amerikaanse aanval op het land. De VS hebben volgens het Amerikaanse leger Iraanse opslagplaatsen van raketten en drones aangevallen als reactie op de beschieting van een vrachtschip in de Straat van Hormuz. Het is niet bekend welke doelen Iran precies heeft bestookt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.
12 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
15 uur geleden