Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu woont Algemene Vergadering van de VN bij

Netanyahu woont Algemene Vergadering van de VN bij

NEW YORK (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bezoekt dit jaar opnieuw de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij komt naar verwachting op 24 september in New York aan en keert vier dagen later terug naar Israël, meldt zijn kantoor.

Netanyahu heeft al meerdere keren gesproken tijdens de Algemene Vergadering van de VN. De laatste keer was vorig jaar, vlak voordat Hamas op 7 oktober Israël binnenviel en ongeveer 1200 mensen doodde.

Dit jaar wordt Netanyahu's komst overschaduwd door de oorlog in Gaza, waar het Israëlische leger sinds de Hamas-aanval meer dan 41.000 Palestijnen heeft gedood. Een grote meerderheid van de staten in de Algemene Vergadering is kritisch over Israël en steunt de Palestijnen.

In mei werd met een overweldigende meerderheid een resolutie aangenomen die meer rechten verleende aan Palestina, dat binnen de VN slechts de status heeft van 'waarnemer'. Zo mogen de Palestijnen nu deelnemen aan meer vergaderingen, zij het zonder reguliere stemrechten.

Meer uit Buitenland

Blokkade in Oekraïens parlement om corruptieaffaire

KYIV (ANP/RTR) - Een gevoelig corruptieschandaal heeft in het Oekraïense parlement tot een protestactie geleid. Een grote oppositiepartij blokkeerde daarmee een stemming over het vertrek van twee ministers. De oppositieleden eisen dat het volledige kabinet opstapt.

20 minuten geleden
Dode en gewonden bij aanslag Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een vermoedelijke aanslag op de Westelijke Jordaanoever. Drie personen raakten gewond, melden de Israëlische autoriteiten. Die spreken over terrorisme.

1 uur geleden
Trump houdt vast aan rechtstreekse zorgbetalingen aan burgers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

2 uur geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

2 uur geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

3 uur geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden