Netanyahu wil verder met omstreden juridische hervormingen Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is van plan om zijn voorgenomen juridische hervormingen door te voeren, ondanks maandenlange protesten. In een onlinevideo zei hij dat zijn regering deze week zal "beginnen met het nemen van praktische stappen, om ons plan om het rechtssysteem te repareren uit te voeren".
De regering vindt dat de rechtbanken te veel macht hebben en wil onder andere haar rol bij de selectie van rechters vergroten. De plannen zijn Netanyahu op felle kritiek komen te staan. Tegenstanders waarschuwen dat de hervormingen de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht inperken en de democratie onder druk zetten. Al zes maanden lang zijn er massaprotesten in het land tegen de plannen. Zaterdag gingen opnieuw tienduizenden mensen de straat op.
Eind maart besloot Netanyahu zijn plannen uit te stellen, om een "breuk in de natie te voorkomen", maar nu wil hij dus toch stappen gaan zetten. Onderhandelingen tussen regering en oppositie om tot een compromis te komen liepen de afgelopen maanden op niets uit.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
5 uur geleden