Netanyahu wil verder met omstreden juridische hervormingen Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is van plan om zijn voorgenomen juridische hervormingen door te voeren, ondanks maandenlange protesten. In een onlinevideo zei hij dat zijn regering deze week zal "beginnen met het nemen van praktische stappen, om ons plan om het rechtssysteem te repareren uit te voeren".
De regering vindt dat de rechtbanken te veel macht hebben en wil onder andere haar rol bij de selectie van rechters vergroten. De plannen zijn Netanyahu op felle kritiek komen te staan. Tegenstanders waarschuwen dat de hervormingen de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht inperken en de democratie onder druk zetten. Al zes maanden lang zijn er massaprotesten in het land tegen de plannen. Zaterdag gingen opnieuw tienduizenden mensen de straat op.
Eind maart besloot Netanyahu zijn plannen uit te stellen, om een "breuk in de natie te voorkomen", maar nu wil hij dus toch stappen gaan zetten. Onderhandelingen tussen regering en oppositie om tot een compromis te komen liepen de afgelopen maanden op niets uit.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
38 minuten geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
40 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
9 uur geleden