Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu wil verder met omstreden juridische hervormingen Israël

Netanyahu wil verder met omstreden juridische hervormingen Israël

JERUZALEM (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is van plan om zijn voorgenomen juridische hervormingen door te voeren, ondanks maandenlange protesten. In een onlinevideo zei hij dat zijn regering deze week zal "beginnen met het nemen van praktische stappen, om ons plan om het rechtssysteem te repareren uit te voeren".

De regering vindt dat de rechtbanken te veel macht hebben en wil onder andere haar rol bij de selectie van rechters vergroten. De plannen zijn Netanyahu op felle kritiek komen te staan. Tegenstanders waarschuwen dat de hervormingen de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht inperken en de democratie onder druk zetten. Al zes maanden lang zijn er massaprotesten in het land tegen de plannen. Zaterdag gingen opnieuw tienduizenden mensen de straat op.

Eind maart besloot Netanyahu zijn plannen uit te stellen, om een "breuk in de natie te voorkomen", maar nu wil hij dus toch stappen gaan zetten. Onderhandelingen tussen regering en oppositie om tot een compromis te komen liepen de afgelopen maanden op niets uit.

Meer uit Buitenland

Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

1 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

1 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

4 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

7 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

11 uur geleden