Netanyahu wil verder met omstreden juridische hervormingen Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is van plan om zijn voorgenomen juridische hervormingen door te voeren, ondanks maandenlange protesten. In een onlinevideo zei hij dat zijn regering deze week zal "beginnen met het nemen van praktische stappen, om ons plan om het rechtssysteem te repareren uit te voeren".
De regering vindt dat de rechtbanken te veel macht hebben en wil onder andere haar rol bij de selectie van rechters vergroten. De plannen zijn Netanyahu op felle kritiek komen te staan. Tegenstanders waarschuwen dat de hervormingen de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht inperken en de democratie onder druk zetten. Al zes maanden lang zijn er massaprotesten in het land tegen de plannen. Zaterdag gingen opnieuw tienduizenden mensen de straat op.
Eind maart besloot Netanyahu zijn plannen uit te stellen, om een "breuk in de natie te voorkomen", maar nu wil hij dus toch stappen gaan zetten. Onderhandelingen tussen regering en oppositie om tot een compromis te komen liepen de afgelopen maanden op niets uit.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
4 uur geleden