Netanyahu wil van Mossad plan voorkoming geweld sportwedstrijden
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei vrijdag dat hij de geheime dienst Mossad opdracht heeft gegeven een plan op te stellen om onrust bij evenementen in het buitenland te voorkomen. Aanleiding was het geweld in Amsterdam na een wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.
"Ik heb het hoofd van de Mossad (David Barnea) en andere functionarissen opdracht gegeven om onze handelwijze, ons waarschuwingssysteem en onze organisatie voor te bereiden op een nieuwe situatie", zei Netanyahu in een videoverklaring.
Netanyahu woonde vrijdag een vergadering bij over de evacuatie van Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Overwogen werd om militaire vliegtuigen naar Nederland te sturen, maar daarvan ziet de Israëlische regering toch af. Dat betekent dat Israëlische voetbalsupporters voor hun terugkeer gebruik moeten maken van reguliere vluchten.
De Nationale Veiligheidsraad van Israël riep vrijdag Israëliërs op de wedstrijd vrijdagavond van het basketbalteam van Maccabi Tel Aviv in de Italiaanse stad Bologna niet bij te wonen na de incidenten in Amsterdam. Dat meldt de krant The Times of Israel. De raad vreest nieuwe aanvallen op Israëlische fans. Ook werd fans geadviseerd om bij sportevenementen in het buitenland het dragen van Israëlische en Joodse symbolen zoveel mogelijk te vermijden.
Meer uit Buitenland
PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
9 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
9 uur geleden