Netanyahu wil van Mossad plan voorkoming geweld sportwedstrijden
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei vrijdag dat hij de geheime dienst Mossad opdracht heeft gegeven een plan op te stellen om onrust bij evenementen in het buitenland te voorkomen. Aanleiding was het geweld in Amsterdam na een wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.
"Ik heb het hoofd van de Mossad (David Barnea) en andere functionarissen opdracht gegeven om onze handelwijze, ons waarschuwingssysteem en onze organisatie voor te bereiden op een nieuwe situatie", zei Netanyahu in een videoverklaring.
Netanyahu woonde vrijdag een vergadering bij over de evacuatie van Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Overwogen werd om militaire vliegtuigen naar Nederland te sturen, maar daarvan ziet de Israëlische regering toch af. Dat betekent dat Israëlische voetbalsupporters voor hun terugkeer gebruik moeten maken van reguliere vluchten.
De Nationale Veiligheidsraad van Israël riep vrijdag Israëliërs op de wedstrijd vrijdagavond van het basketbalteam van Maccabi Tel Aviv in de Italiaanse stad Bologna niet bij te wonen na de incidenten in Amsterdam. Dat meldt de krant The Times of Israel. De raad vreest nieuwe aanvallen op Israëlische fans. Ook werd fans geadviseerd om bij sportevenementen in het buitenland het dragen van Israëlische en Joodse symbolen zoveel mogelijk te vermijden.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
17 uur geleden