Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu wil van Mossad plan voorkoming geweld sportwedstrijden

Netanyahu wil van Mossad plan voorkoming geweld sportwedstrijden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei vrijdag dat hij de geheime dienst Mossad opdracht heeft gegeven een plan op te stellen om onrust bij evenementen in het buitenland te voorkomen. Aanleiding was het geweld in Amsterdam na een wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.

"Ik heb het hoofd van de Mossad (David Barnea) en andere functionarissen opdracht gegeven om onze handelwijze, ons waarschuwingssysteem en onze organisatie voor te bereiden op een nieuwe situatie", zei Netanyahu in een videoverklaring.

Netanyahu woonde vrijdag een vergadering bij over de evacuatie van Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Overwogen werd om militaire vliegtuigen naar Nederland te sturen, maar daarvan ziet de Israëlische regering toch af. Dat betekent dat Israëlische voetbalsupporters voor hun terugkeer gebruik moeten maken van reguliere vluchten.

De Nationale Veiligheidsraad van Israël riep vrijdag Israëliërs op de wedstrijd vrijdagavond van het basketbalteam van Maccabi Tel Aviv in de Italiaanse stad Bologna niet bij te wonen na de incidenten in Amsterdam. Dat meldt de krant The Times of Israel. De raad vreest nieuwe aanvallen op Israëlische fans. Ook werd fans geadviseerd om bij sportevenementen in het buitenland het dragen van Israëlische en Joodse symbolen zoveel mogelijk te vermijden.

Meer uit Buitenland

Leider Taiwan toont steun voor Japan met sushi-lunch

TAIPEI (ANP/RTR) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.

27 minuten geleden
HRW: Israël beging oorlogsmisdaden bij uitzettingen op Westoever

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.

1 uur geleden
Witte Huis verdedigt Trumps harde uithalen tegen verslaggeefsters

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.

1 uur geleden
UNICEF: wereldwijd leven 417 miljoen kinderen in armoede

NEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
Trump zegt zich in te spannen voor einde gruwelen in Soedan

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.

11 uur geleden
Zelensky pleit voor Amerikaans leiderschap om oorlog te stoppen

ANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.

11 uur geleden
Kremlin ziet nog geen basis voor succesvolle top Poetin - Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.

12 uur geleden