Netanyahu wil van bestand niets weten en gaat voor overwinning
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen andere oplossing is voor de oorlog in Gaza dan de "totale overwinning" van Israël. De Palestijnse militante beweging Hamas stelde eerder op de dag een bestand voor van 4,5 maanden, maar daar wil Netanyahu niets van weten.
"De overwinning is binnen bereik, het is een kwestie van maanden", zegt de premier op een persconferentie. "Alleen met totale victorie kunnen we de veiligheid van Israël herstellen." Netanyahu is uit op de vernietiging van Hamas, omdat die beweging de staat Israël wil wegvagen. Als Israël in zou gaan op het voorstel van Hamas, zou Hamas volgens hem worden "uitgelokt tot een nieuw bloedbad".
De Israëlische regering krijgt veel kritiek op het militaire beleid in Gaza. Internationaal is er veel kritiek omdat er veel Palestijnse burgers omkomen, maar ook in eigen land zijn mensen boos omdat er nog zo'n honderd gijzelaars vast worden gehouden door Hamas. De familieleden willen dat zij worden vrijgelaten en dat zou bijvoorbeeld door middel van een bestand kunnen. Tijdens een vorig bestand van een week kwamen er meer dan honderd gijzelaars vrij. Netanyahu bezwoer hen dat hij het lot van de gijzelaars altijd in gedachten houdt.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
8 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
12 uur geleden