Netanyahu wil van bestand niets weten en gaat voor overwinning
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen andere oplossing is voor de oorlog in Gaza dan de "totale overwinning" van Israël. De Palestijnse militante beweging Hamas stelde eerder op de dag een bestand voor van 4,5 maanden, maar daar wil Netanyahu niets van weten.
"De overwinning is binnen bereik, het is een kwestie van maanden", zegt de premier op een persconferentie. "Alleen met totale victorie kunnen we de veiligheid van Israël herstellen." Netanyahu is uit op de vernietiging van Hamas, omdat die beweging de staat Israël wil wegvagen. Als Israël in zou gaan op het voorstel van Hamas, zou Hamas volgens hem worden "uitgelokt tot een nieuw bloedbad".
De Israëlische regering krijgt veel kritiek op het militaire beleid in Gaza. Internationaal is er veel kritiek omdat er veel Palestijnse burgers omkomen, maar ook in eigen land zijn mensen boos omdat er nog zo'n honderd gijzelaars vast worden gehouden door Hamas. De familieleden willen dat zij worden vrijgelaten en dat zou bijvoorbeeld door middel van een bestand kunnen. Tijdens een vorig bestand van een week kwamen er meer dan honderd gijzelaars vrij. Netanyahu bezwoer hen dat hij het lot van de gijzelaars altijd in gedachten houdt.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.
2 uur geleden