Netanyahu wil van bestand niets weten en gaat voor overwinning
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen andere oplossing is voor de oorlog in Gaza dan de "totale overwinning" van Israël. De Palestijnse militante beweging Hamas stelde eerder op de dag een bestand voor van 4,5 maanden, maar daar wil Netanyahu niets van weten.
"De overwinning is binnen bereik, het is een kwestie van maanden", zegt de premier op een persconferentie. "Alleen met totale victorie kunnen we de veiligheid van Israël herstellen." Netanyahu is uit op de vernietiging van Hamas, omdat die beweging de staat Israël wil wegvagen. Als Israël in zou gaan op het voorstel van Hamas, zou Hamas volgens hem worden "uitgelokt tot een nieuw bloedbad".
De Israëlische regering krijgt veel kritiek op het militaire beleid in Gaza. Internationaal is er veel kritiek omdat er veel Palestijnse burgers omkomen, maar ook in eigen land zijn mensen boos omdat er nog zo'n honderd gijzelaars vast worden gehouden door Hamas. De familieleden willen dat zij worden vrijgelaten en dat zou bijvoorbeeld door middel van een bestand kunnen. Tijdens een vorig bestand van een week kwamen er meer dan honderd gijzelaars vrij. Netanyahu bezwoer hen dat hij het lot van de gijzelaars altijd in gedachten houdt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
34 seconden geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
41 minuten geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
44 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De NAVO-luchtverdediging heeft opnieuw een Iraanse raket neergehaald die NAVO-land Turkije binnenvloog. Dat meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie. Vorige week werd boven Syrië al een raket uit de lucht geschoten die op weg was naar Zuidoost-Turkije.
1 uur geleden