Netanyahu wil van bestand niets weten en gaat voor overwinning
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen andere oplossing is voor de oorlog in Gaza dan de "totale overwinning" van Israël. De Palestijnse militante beweging Hamas stelde eerder op de dag een bestand voor van 4,5 maanden, maar daar wil Netanyahu niets van weten.
"De overwinning is binnen bereik, het is een kwestie van maanden", zegt de premier op een persconferentie. "Alleen met totale victorie kunnen we de veiligheid van Israël herstellen." Netanyahu is uit op de vernietiging van Hamas, omdat die beweging de staat Israël wil wegvagen. Als Israël in zou gaan op het voorstel van Hamas, zou Hamas volgens hem worden "uitgelokt tot een nieuw bloedbad".
De Israëlische regering krijgt veel kritiek op het militaire beleid in Gaza. Internationaal is er veel kritiek omdat er veel Palestijnse burgers omkomen, maar ook in eigen land zijn mensen boos omdat er nog zo'n honderd gijzelaars vast worden gehouden door Hamas. De familieleden willen dat zij worden vrijgelaten en dat zou bijvoorbeeld door middel van een bestand kunnen. Tijdens een vorig bestand van een week kwamen er meer dan honderd gijzelaars vrij. Netanyahu bezwoer hen dat hij het lot van de gijzelaars altijd in gedachten houdt.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
6 uur geleden