Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu wil van bestand niets weten en gaat voor overwinning

Netanyahu wil van bestand niets weten en gaat voor overwinning

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen andere oplossing is voor de oorlog in Gaza dan de "totale overwinning" van Israël. De Palestijnse militante beweging Hamas stelde eerder op de dag een bestand voor van 4,5 maanden, maar daar wil Netanyahu niets van weten.

"De overwinning is binnen bereik, het is een kwestie van maanden", zegt de premier op een persconferentie. "Alleen met totale victorie kunnen we de veiligheid van Israël herstellen." Netanyahu is uit op de vernietiging van Hamas, omdat die beweging de staat Israël wil wegvagen. Als Israël in zou gaan op het voorstel van Hamas, zou Hamas volgens hem worden "uitgelokt tot een nieuw bloedbad".

De Israëlische regering krijgt veel kritiek op het militaire beleid in Gaza. Internationaal is er veel kritiek omdat er veel Palestijnse burgers omkomen, maar ook in eigen land zijn mensen boos omdat er nog zo'n honderd gijzelaars vast worden gehouden door Hamas. De familieleden willen dat zij worden vrijgelaten en dat zou bijvoorbeeld door middel van een bestand kunnen. Tijdens een vorig bestand van een week kwamen er meer dan honderd gijzelaars vrij. Netanyahu bezwoer hen dat hij het lot van de gijzelaars altijd in gedachten houdt.

Meer uit Buitenland

Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

1 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

2 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

3 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

4 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

5 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

5 uur geleden