Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu wil status quo rond al-Aqsa-moskee handhaven

Netanyahu wil status quo rond al-Aqsa-moskee handhaven

JERUZALEM (ANP/RTR/AFO) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat de status quo rond de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem strikt gehandhaafd wordt. Dat laat zijn kantoor weten, nadat verschillende landen uit het Midden-Oosten kritiek hadden geuit op het bezoek van de Israëlische minister Itamar Ben-Gvir aan de moskee.

Het bezoek van dinsdag wordt in verschillende landen gezien als een provocatie. Onder meer Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten hebben het bezoek veroordeeld. Vanuit Palestina klinken woedende reacties op het bezoek van Ben-Gvir, die vorige week werd geïnstalleerd als minister van Veiligheid. Ook vanuit de Verenigde Staten is gereageerd. "Elke eenzijdige actie die de status quo in gevaar brengt is onaanvaardbaar", heeft de Nationale Veiligheidsraad van de VS laten weten.

Binnen de islam geldt het terrein van de al-Aqsa-moskee als een van de heiligste plekken, na Mekka en Medina. Maar het gebied heeft ook een belangrijke waarde voor de joden, die het de Tempelberg noemen. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Een bezoek van niet-moslims aan de moskee mag alleen op bepaalde tijden. Ben-Gvir vindt dat ook joden daar hun geloof moeten kunnen uitoefenen en zegt dat zijn regering "niet zal zwichten voor de dreigingen van Hamas".

Meer uit Buitenland

Trump bevestigt vliegtuigwissel in Turkije

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij in Turkije van vliegtuig is gewisseld wegens een dreiging. Dat deed hij nadat de Amerikaanse krant The Washington Post had onthuld dat de president via een cateringwagen uit Air Force One was gesmokkeld.

35 minuten geleden
Darline Graham wint Republikeinse voorverkiezing South Carolina

COLUMBIA (ANP/RTR) - Darline Graham gaat door naar de tweede ronde voor de Republikeinse senaatsnominatie in South Carolina.De 62-jarige Graham is een van de twee kandidaten die doorgaan naar de zogenoemde run-off in augustus. Daarin neemt ze het op tegen de nummer twee van de voorverkiezing, Ralph Norman.

52 minuten geleden
Rechter verbiedt postdienst deel van Trump-decreet uit te voeren

BOSTON (ANP/RTR) - Een federale rechter heeft de Amerikaanse postdienst (USPS) verboden een deel van een presidentieel decreet van Donald Trump uit te voeren. Het decreet is bedoeld om de regels voor stemmen per post aan te scherpen in aanloop naar de verkiezingen van november.

3 uur geleden
NAVO buigt zich over vaker binnendringende projectielen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO bespreekt woensdag wat zij kan doen tegen de drones en raketten die door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne steeds vaker NAVO-landen binnendringen. Onder andere Polen en Roemenië zullen verslag uitbrengen over recente incidenten met Russische projectielen, aldus de alliantie.

8 uur geleden
Oekraïne doet VS voorstellen voor einde oorlog met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn plan voor een einde aan de oorlog met Rusland ingediend bij de Verenigde Staten, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem liggen de voorstellen nu bij de Amerikaanse onderhandelaars.

8 uur geleden
Rusland laat Amerikaanse oud-marinier vrij na ruim vier jaar

VORONEZJ (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-marinier Robert Gilman komt na meer dan vier jaar in een Russische gevangenis vrij. Volgens Amerikaanse functionarissen heeft de Russische president Vladimir Poetin hem gratie verleend, zodat Gilman in de Verenigde Staten een medische behandeling kan krijgen.

10 uur geleden
VN-chef Guterres bedroefd om aardbeving in Colombia

NEW YORK (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres is bedroefd over de aardbeving die het westen van Colombia heeft getroffen. Guterres zegt solidair te zijn met de bevolking en de regering van het land dat is getroffen door een van zijn zwaarste natuurrampen. Guterres condoleert families van omgekomen slachtoffers en wenst gewonden spoedig herstel.

10 uur geleden