Netanyahu wil status quo rond al-Aqsa-moskee handhaven
JERUZALEM (ANP/RTR/AFO) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat de status quo rond de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem strikt gehandhaafd wordt. Dat laat zijn kantoor weten, nadat verschillende landen uit het Midden-Oosten kritiek hadden geuit op het bezoek van de Israëlische minister Itamar Ben-Gvir aan de moskee.
Het bezoek van dinsdag wordt in verschillende landen gezien als een provocatie. Onder meer Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten hebben het bezoek veroordeeld. Vanuit Palestina klinken woedende reacties op het bezoek van Ben-Gvir, die vorige week werd geïnstalleerd als minister van Veiligheid. Ook vanuit de Verenigde Staten is gereageerd. "Elke eenzijdige actie die de status quo in gevaar brengt is onaanvaardbaar", heeft de Nationale Veiligheidsraad van de VS laten weten.
Binnen de islam geldt het terrein van de al-Aqsa-moskee als een van de heiligste plekken, na Mekka en Medina. Maar het gebied heeft ook een belangrijke waarde voor de joden, die het de Tempelberg noemen. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Een bezoek van niet-moslims aan de moskee mag alleen op bepaalde tijden. Ben-Gvir vindt dat ook joden daar hun geloof moeten kunnen uitoefenen en zegt dat zijn regering "niet zal zwichten voor de dreigingen van Hamas".
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
50 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
7 uur geleden