Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu wil status quo rond al-Aqsa-moskee handhaven

Netanyahu wil status quo rond al-Aqsa-moskee handhaven

JERUZALEM (ANP/RTR/AFO) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat de status quo rond de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem strikt gehandhaafd wordt. Dat laat zijn kantoor weten, nadat verschillende landen uit het Midden-Oosten kritiek hadden geuit op het bezoek van de Israëlische minister Itamar Ben-Gvir aan de moskee.

Het bezoek van dinsdag wordt in verschillende landen gezien als een provocatie. Onder meer Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten hebben het bezoek veroordeeld. Vanuit Palestina klinken woedende reacties op het bezoek van Ben-Gvir, die vorige week werd geïnstalleerd als minister van Veiligheid. Ook vanuit de Verenigde Staten is gereageerd. "Elke eenzijdige actie die de status quo in gevaar brengt is onaanvaardbaar", heeft de Nationale Veiligheidsraad van de VS laten weten.

Binnen de islam geldt het terrein van de al-Aqsa-moskee als een van de heiligste plekken, na Mekka en Medina. Maar het gebied heeft ook een belangrijke waarde voor de joden, die het de Tempelberg noemen. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Een bezoek van niet-moslims aan de moskee mag alleen op bepaalde tijden. Ben-Gvir vindt dat ook joden daar hun geloof moeten kunnen uitoefenen en zegt dat zijn regering "niet zal zwichten voor de dreigingen van Hamas".

Meer uit Buitenland

Bij Spaans treinongeluk betrokken verkeersleider ondervraagd

MADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.

1 uur geleden
Rechter die Maduro-zaak behandelde (92) overleden

NEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.

1 uur geleden
Onderzoek: bouwstenen voor leven op aarde kwamen niet van kometen

CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.

2 uur geleden
Woensdagavond een minuut stilte in Spanje om treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.

2 uur geleden
Meer landen stemmen tegen VN-resolutie Cuba na lobby VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.

2 uur geleden
Staking Spaanse machinistenbond gaat door, ondanks treinongeluk

MADRID (ANP) - Volgens de Spaanse vakbond van machinisten en conducteurs (Semaf) gaat de geplande staking bij spoorwegmaatschappij Renfe donderdag door, meldt nieuwswebsite Demócrata. De vakbond uitte daarnaast zijn medeleven met de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk van woensdag, waarbij minstens 68 mensen omkwamen.

3 uur geleden
Likoed beticht Arabische partijen van stelen verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Arabische partijen ervan beschuldigd de verkiezingen in het land te hebben gestolen. De laatste stemmen worden nog geteld. Likoed gaat aan kop, maar de Arabische partijen hebben een recordaantal stemmen gekregen.

3 uur geleden