Netanyahu wil status quo rond al-Aqsa-moskee handhaven
JERUZALEM (ANP/RTR/AFO) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat de status quo rond de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem strikt gehandhaafd wordt. Dat laat zijn kantoor weten, nadat verschillende landen uit het Midden-Oosten kritiek hadden geuit op het bezoek van de Israëlische minister Itamar Ben-Gvir aan de moskee.
Het bezoek van dinsdag wordt in verschillende landen gezien als een provocatie. Onder meer Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten hebben het bezoek veroordeeld. Vanuit Palestina klinken woedende reacties op het bezoek van Ben-Gvir, die vorige week werd geïnstalleerd als minister van Veiligheid. Ook vanuit de Verenigde Staten is gereageerd. "Elke eenzijdige actie die de status quo in gevaar brengt is onaanvaardbaar", heeft de Nationale Veiligheidsraad van de VS laten weten.
Binnen de islam geldt het terrein van de al-Aqsa-moskee als een van de heiligste plekken, na Mekka en Medina. Maar het gebied heeft ook een belangrijke waarde voor de joden, die het de Tempelberg noemen. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Een bezoek van niet-moslims aan de moskee mag alleen op bepaalde tijden. Ben-Gvir vindt dat ook joden daar hun geloof moeten kunnen uitoefenen en zegt dat zijn regering "niet zal zwichten voor de dreigingen van Hamas".
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.
8 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
47 minuten geledenDESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.
6 uur geledenNAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.
9 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
11 uur geleden