Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu wil operatie Gaza doorzetten om gijzelaars te bevrijden

Netanyahu wil operatie Gaza doorzetten om gijzelaars te bevrijden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil het offensief in Gaza blijven doorzetten. Dat is volgens hem de enige manier om alle gijzelaars te bevrijden. Israël zei afgelopen nacht twee gijzelaars te hebben gered die sinds 7 oktober werden vastgehouden door Hamas.

Netanyahu krijgt veel kritiek van familieleden van gijzelaars omdat het zolang duurt om ze vrij te krijgen. Ze worden al meer dan vier maanden ergens in de Gazastrook vastgehouden. In november werden tijdens een bestand van een week meer dan honderd gijzelaars uitgeruild voor Palestijnse gevangenen. Sindsdien zijn er veel onderhandelingen geweest over een nieuw bestand, maar tot nog toe zijn die zonder resultaat.

Hamas zei vorige week een voorstel te hebben gedaan voor een bestand van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars vrij zouden komen. Netanyahu wilde daar niets van weten en zei dat er geen andere oplossing was voor het conflict dan de "totale overwinning" van Israël. Volgens de premier kan Israël alleen veilig zijn als Hamas volledig is uitgeschakeld.

Meer uit Buitenland

Overstromingen Thailand: mortuarium overvol, dodental stijgt

SONGKHLA (ANP/AFP) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 55 doden gevallen door de overstromingen.

21 minuten geleden
Bluswerkzaamheden woontorens Hongkong afgerond

HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.

1 uur geleden
Trump zegt migratie uit derdewereldlanden 'permanent te pauzeren'

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.

1 uur geleden
Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

4 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

4 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

8 uur geleden