Netanyahu wil operatie Gaza doorzetten om gijzelaars te bevrijden
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil het offensief in Gaza blijven doorzetten. Dat is volgens hem de enige manier om alle gijzelaars te bevrijden. Israël zei afgelopen nacht twee gijzelaars te hebben gered die sinds 7 oktober werden vastgehouden door Hamas.
Netanyahu krijgt veel kritiek van familieleden van gijzelaars omdat het zolang duurt om ze vrij te krijgen. Ze worden al meer dan vier maanden ergens in de Gazastrook vastgehouden. In november werden tijdens een bestand van een week meer dan honderd gijzelaars uitgeruild voor Palestijnse gevangenen. Sindsdien zijn er veel onderhandelingen geweest over een nieuw bestand, maar tot nog toe zijn die zonder resultaat.
Hamas zei vorige week een voorstel te hebben gedaan voor een bestand van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars vrij zouden komen. Netanyahu wilde daar niets van weten en zei dat er geen andere oplossing was voor het conflict dan de "totale overwinning" van Israël. Volgens de premier kan Israël alleen veilig zijn als Hamas volledig is uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
17 minuten geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
56 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
3 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
4 uur geleden