Netanyahu wil operatie Gaza doorzetten om gijzelaars te bevrijden
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil het offensief in Gaza blijven doorzetten. Dat is volgens hem de enige manier om alle gijzelaars te bevrijden. Israël zei afgelopen nacht twee gijzelaars te hebben gered die sinds 7 oktober werden vastgehouden door Hamas.
Netanyahu krijgt veel kritiek van familieleden van gijzelaars omdat het zolang duurt om ze vrij te krijgen. Ze worden al meer dan vier maanden ergens in de Gazastrook vastgehouden. In november werden tijdens een bestand van een week meer dan honderd gijzelaars uitgeruild voor Palestijnse gevangenen. Sindsdien zijn er veel onderhandelingen geweest over een nieuw bestand, maar tot nog toe zijn die zonder resultaat.
Hamas zei vorige week een voorstel te hebben gedaan voor een bestand van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars vrij zouden komen. Netanyahu wilde daar niets van weten en zei dat er geen andere oplossing was voor het conflict dan de "totale overwinning" van Israël. Volgens de premier kan Israël alleen veilig zijn als Hamas volledig is uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
9 uur geleden