Netanyahu wil operatie Gaza doorzetten om gijzelaars te bevrijden
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil het offensief in Gaza blijven doorzetten. Dat is volgens hem de enige manier om alle gijzelaars te bevrijden. Israël zei afgelopen nacht twee gijzelaars te hebben gered die sinds 7 oktober werden vastgehouden door Hamas.
Netanyahu krijgt veel kritiek van familieleden van gijzelaars omdat het zolang duurt om ze vrij te krijgen. Ze worden al meer dan vier maanden ergens in de Gazastrook vastgehouden. In november werden tijdens een bestand van een week meer dan honderd gijzelaars uitgeruild voor Palestijnse gevangenen. Sindsdien zijn er veel onderhandelingen geweest over een nieuw bestand, maar tot nog toe zijn die zonder resultaat.
Hamas zei vorige week een voorstel te hebben gedaan voor een bestand van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars vrij zouden komen. Netanyahu wilde daar niets van weten en zei dat er geen andere oplossing was voor het conflict dan de "totale overwinning" van Israël. Volgens de premier kan Israël alleen veilig zijn als Hamas volledig is uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
3 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.
6 uur geledenLECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.
6 uur geleden