Netanyahu wil noodregering met oppositie in strijd tegen Hamas
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft oppositiepartijen gevraagd een "brede noodregering" te vormen, melden Israëlische media. Hij zou een aanbod hebben gedaan tijdens een overleg met Yair Lapid van Yesh Atid en Benny Gantz van de Partij van Nationale Eenheid.
Eerder op zaterdag deed oppositieleider Lapid in de nasleep van de aanval van Hamas op Israël al een oproep aan Netanyahu om een noodregering te vormen. Op X, voorheen Twitter, schrijft Lapid dat hij Netanyahu heeft laten weten bereid te zijn in "de huidige noodtoestand alle meningsverschillen opzij te zetten en samen met hem een professionele, beperkte noodregering op te richten".
Gantz heeft gezegd het voorstel van Netanyahu in overweging te nemen en dat een noodregering alleen over de veiligheidssituatie zou moeten gaan.
Netanyahu, leider van de conservatieve Likud-partij, staat aan het hoofd van een uiterst rechtse coalitie. Het wordt ook wel de meest rechtse regering in de geschiedenis van Israël genoemd.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
5 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
6 uur geleden