Netanyahu wil noodregering met oppositie in strijd tegen Hamas
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft oppositiepartijen gevraagd een "brede noodregering" te vormen, melden Israëlische media. Hij zou een aanbod hebben gedaan tijdens een overleg met Yair Lapid van Yesh Atid en Benny Gantz van de Partij van Nationale Eenheid.
Eerder op zaterdag deed oppositieleider Lapid in de nasleep van de aanval van Hamas op Israël al een oproep aan Netanyahu om een noodregering te vormen. Op X, voorheen Twitter, schrijft Lapid dat hij Netanyahu heeft laten weten bereid te zijn in "de huidige noodtoestand alle meningsverschillen opzij te zetten en samen met hem een professionele, beperkte noodregering op te richten".
Gantz heeft gezegd het voorstel van Netanyahu in overweging te nemen en dat een noodregering alleen over de veiligheidssituatie zou moeten gaan.
Netanyahu, leider van de conservatieve Likud-partij, staat aan het hoofd van een uiterst rechtse coalitie. Het wordt ook wel de meest rechtse regering in de geschiedenis van Israël genoemd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
8 uur geleden