Netanyahu wil het met Trump hebben over Iran en Hamas
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij zijn vertrek naar de Verenigde Staten aangekondigd met president Donald Trump te gaan praten over "cruciale kwesties" voor Israël en de regio. Hij wordt de eerste buitenlandse leider die Trump na zijn beëdiging persoonlijk ontmoet. Dat laat volgens Netanyahu zien dat zijn land een sterke relatie heeft met de VS en "het getuigt ook van de kracht van onze persoonlijke vriendschap".
Netanyahu bezoekt Trump komende week in het Witte Huis en heeft ook een gesprek met de Amerikaanse Midden-Oostengezant Steve Witkoff. De premier stond op het vliegveld bij Tel Aviv de pers in het Engels te woord voordat hij in het vliegtuig stapte. Hij zei het in Washington onder meer te willen hebben over de "overwinning op Hamas, het vrijkrijgen van al onze gijzelaars en het aanpakken van de Iraanse terreur-as in al haar vormen."
De Israëlische regeringschef zei dat het Midden-Oosten al ingrijpend is veranderd door de besluiten die zijn genomen tijdens de oorlog met Hamas. Hij voorspelde dat het aangezicht van het Midden-Oosten "nog veel verder kan worden veranderd" door nauw samen te werken met Trump. "Ik geloof dat we de veiligheid kunnen versterken, de kring van vrede kunnen uitbreiden en een tijdperk van vrede door kracht kunnen bereiken."
De internationale bewegingsvrijheid van Netanyahu is beperkt doordat het Internationaal Strafhof (ICC) een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd voor oorlogsmisdrijven. Daardoor loopt hij het risico te worden opgepakt in landen die zijn aangesloten bij het hof. De VS vallen daar niet onder.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
6 uur geleden