Netanyahu wil het met Trump hebben over Iran en Hamas
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij zijn vertrek naar de Verenigde Staten aangekondigd met president Donald Trump te gaan praten over "cruciale kwesties" voor Israël en de regio. Hij wordt de eerste buitenlandse leider die Trump na zijn beëdiging persoonlijk ontmoet. Dat laat volgens Netanyahu zien dat zijn land een sterke relatie heeft met de VS en "het getuigt ook van de kracht van onze persoonlijke vriendschap".
Netanyahu bezoekt Trump komende week in het Witte Huis en heeft ook een gesprek met de Amerikaanse Midden-Oostengezant Steve Witkoff. De premier stond op het vliegveld bij Tel Aviv de pers in het Engels te woord voordat hij in het vliegtuig stapte. Hij zei het in Washington onder meer te willen hebben over de "overwinning op Hamas, het vrijkrijgen van al onze gijzelaars en het aanpakken van de Iraanse terreur-as in al haar vormen."
De Israëlische regeringschef zei dat het Midden-Oosten al ingrijpend is veranderd door de besluiten die zijn genomen tijdens de oorlog met Hamas. Hij voorspelde dat het aangezicht van het Midden-Oosten "nog veel verder kan worden veranderd" door nauw samen te werken met Trump. "Ik geloof dat we de veiligheid kunnen versterken, de kring van vrede kunnen uitbreiden en een tijdperk van vrede door kracht kunnen bereiken."
De internationale bewegingsvrijheid van Netanyahu is beperkt doordat het Internationaal Strafhof (ICC) een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd voor oorlogsmisdrijven. Daardoor loopt hij het risico te worden opgepakt in landen die zijn aangesloten bij het hof. De VS vallen daar niet onder.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
3 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
5 uur geleden