Netanyahu wil dat regering zich uitspreekt tegen Palestijnse staat
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vraagt zondag zijn regering in te stemmen met een verklaring tegen de eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat door de internationale gemeenschap. In de verklaring staat dat een Palestijnse staat alleen kan ontstaan in directe onderhandelingen met de betrokken landen. Israël zal zich tegen een "internationaal dictaat" verzetten.
Meerdere landen, waaronder de Verenigde Staten, hebben gesuggereerd dat de Gazastrook na de oorlog bestuurd zou kunnen worden door de Palestijnse Autoriteit, net als de Westelijke Jordaanoever. Nu maakt Hamas de dienst uit in de Gazastrook. Een dergelijke oplossing van het conflict komt volgens Israël neer op een "enorme beloning van terreur en staat elke toekomstige vredesovereenkomst in de weg", citeert The Times of Israel de verklaring.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
22 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
1 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
1 uur geleden