Netanyahu wil dat regering zich uitspreekt tegen Palestijnse staat
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vraagt zondag zijn regering in te stemmen met een verklaring tegen de eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat door de internationale gemeenschap. In de verklaring staat dat een Palestijnse staat alleen kan ontstaan in directe onderhandelingen met de betrokken landen. Israël zal zich tegen een "internationaal dictaat" verzetten.
Meerdere landen, waaronder de Verenigde Staten, hebben gesuggereerd dat de Gazastrook na de oorlog bestuurd zou kunnen worden door de Palestijnse Autoriteit, net als de Westelijke Jordaanoever. Nu maakt Hamas de dienst uit in de Gazastrook. Een dergelijke oplossing van het conflict komt volgens Israël neer op een "enorme beloning van terreur en staat elke toekomstige vredesovereenkomst in de weg", citeert The Times of Israel de verklaring.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geleden