Netanyahu wil dat regering zich uitspreekt tegen Palestijnse staat
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vraagt zondag zijn regering in te stemmen met een verklaring tegen de eenzijdige erkenning van een Palestijnse staat door de internationale gemeenschap. In de verklaring staat dat een Palestijnse staat alleen kan ontstaan in directe onderhandelingen met de betrokken landen. Israël zal zich tegen een "internationaal dictaat" verzetten.
Meerdere landen, waaronder de Verenigde Staten, hebben gesuggereerd dat de Gazastrook na de oorlog bestuurd zou kunnen worden door de Palestijnse Autoriteit, net als de Westelijke Jordaanoever. Nu maakt Hamas de dienst uit in de Gazastrook. Een dergelijke oplossing van het conflict komt volgens Israël neer op een "enorme beloning van terreur en staat elke toekomstige vredesovereenkomst in de weg", citeert The Times of Israel de verklaring.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
13 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
3 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
3 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
3 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
4 uur geleden