Netanyahu wijst nieuwe opperbevelhebber van Israëlische leger aan
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft generaal-majoor Eyal Zamir aangesteld als nieuwe opperbevelhebber van de Israëlische krijgsmacht (IDF).
"Premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz zijn de benoeming overeengekomen van generaal-majoor Eyal Zamir als de volgende opperbevelhebber van de IDF", staat in een verklaring van het kantoor van Netanyahu.
Zamir volgt Herzi Halevi op, die vorige maand bekendmaakte zijn functie neer te leggen. Als reden voor zijn vertrek gaf Halevi zijn rol bij de aanslagen op 7 oktober 2023.
Onderzoek naar de aanslagen
"Onder mijn bevel is de missie van de IDF om de burgers van Israël te beschermen gefaald", schreef Halevi in zijn ontslagbrief aan minister Katz. "De verantwoordelijkheid voor dit vreselijke falen draag ik iedere dag, ieder uur, bij mij en zal de rest van mijn leven bij me blijven."
Halevi blijft nog tot 6 maart aan, onder meer om het onderzoek naar de aanslagen op 7 oktober te begeleiden en het bevel goed over te dragen aan Zamir.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.
26 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.
53 minuten geledenMEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
5 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
7 uur geleden