Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: we zijn verplicht gijzelaars vrij te krijgen

Netanyahu: we zijn verplicht gijzelaars vrij te krijgen

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft beloofd de gijzelaars die vastzitten in de Gazastrook vrij te krijgen. Het is maandag exact een jaar geleden dat zij werden ontvoerd door Hamas en andere Palestijnse militanten, die daarbij ook zo'n 1200 mensen doodden.

"Op deze dag, op deze plek en op vele andere plekken in het hele land, herdenken we onze doden, onze gijzelaars, aan wie we verplicht zijn om ze terug te halen, en onze helden die gevallen zijn bij de verdediging van het thuisland", zei Netanyahu bij een herdenking in Jeruzalem. "We hebben een jaar geleden een vreselijk bloedbad meegemaakt en we zijn opgestaan als een volk, als leeuwen."

Ook op andere plaatsen in Israël werden bijeenkomsten georganiseerd om de verrassingsaanval van Hamas te gedenken. Onder meer op de plek waar het muziekfestival Nova werd gehouden, vlak bij de Gazastrook, kwamen honderden mensen samen. Volgens Israëlische media zijn ongeveer 360 festivalgangers daar vorig jaar gedood toen Hamasstrijders Israël binnentrokken.

Hamas en het Libanese Hezbollah zeggen op deze herdenkingsdag raketten te hebben afgevuurd op Israël. Andersom valt Israël ook doelen aan in Gaza en is er een nieuwe eenheid Libanon ingetrokken om de grondoperatie uit te voeren.

Meer uit Buitenland

Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

9 minuten geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

1 uur geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

1 uur geleden
Jordanië meldt onderschepping dertien ballistische raketten

AMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad bijeen voor spoedoverleg na aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Hezbollah steunt Iran, maar zegt geen militaire steun toe

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.

2 uur geleden