Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: we zijn in oorlog en we zullen winnen

Netanyahu: we zijn in oorlog en we zullen winnen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat zijn land in oorlog is na de militaire operatie die de Palestijnse Hamas zaterdag is begonnen. "We zijn in oorlog en we zullen winnen", sprak hij in een opgenomen verklaring.

Volgens Netanyahu zal Hamas spijt krijgen van de daden van zaterdag. "Onze vijand zal een prijs betalen zoals die nog nooit is gezien." Hamas spreekt zelf ook van een oorlog "tegen de bezetters". "We willen dat de internationale gemeenschap de gruwelijkheden stopt in Gaza, tegen het Palestijnse volk en tegen heilige plekken zoals al-Aqsa", de heilige moskee in Oost-Jeruzalem die deze week bestormd werd door Israëliërs.

De Israëlische krijgsmacht zegt dat er op meerdere plekken nog gevochten wordt tegen de Palestijnse "terroristen", die het Israëlisch grondgebied zijn binnengedrongen. Een lokale bestuurder is daarbij om het leven gekomen. Eerder overleed al een vrouw door raketbeschietingen van de Palestijnen. De Palestijnse gezondheidsautoriteiten melden ook een dode.

Veel Europese landen en de Verenigde Staten hebben zich uitgesproken tegen het geweld en steunen Israëls recht om zichzelf te verdedigen. Egypte waarschuwt beide partijen voor de "grote consequenties" die de escalatie heeft voor de bevolking.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

23 minuten geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

2 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

7 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

7 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

7 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

7 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

11 uur geleden