Netanyahu waarschuwt voor 'golf van vergelding' uit Iran
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap zijn landgenoten gewaarschuwd dat de echte Iraanse vergelding voor de grote Israëlische aanval op het land nog moet komen en dat dit in golven zal gebeuren. Sommige daarvan kunnen "vreselijk zwaar" zijn, zei hij.
Ook liet hij doorschemeren dat Israël doorgaat met aanvallen op Iran. Hij noemde de nachtelijke aanval een "openingszet". In meerdere delen van Iran worden vrijdag explosies gemeld die zouden samenhangen met Israëlische aanvallen.
De Israëlische luchtmacht meldde vrijdagochtend dat Iran in een eerste reactie ongeveer honderd drones richting Israël had gestuurd. Veel daarvan zouden door de Israëlische luchtafweer zijn neergehaald. Berichten over schade of slachtoffers zijn er niet.
Meer uit Buitenland
CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
10 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
4 uur geleden