Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval

Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezinspeeld op een nieuwe vergeldingsactie na een raketaanval op zijn land. Hij waarschuwde de Houthi's dat aanvallen op Israël niet zonder gevolgen blijven.

De waarschuwing volgt op een incident dat eerder op zondag plaatsvond. Toen vloog een raket het Israëlische luchtruim binnen. De Houthi's in Jemen verklaarden later die aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder van de Jemenitische groep zei dat "meer dan twee miljoen zionisten" naar schuilkelders zijn gejaagd. Hij presenteerde dat als een historische prestatie. De aanval zou geen slachtoffers hebben gemaakt. Israëlische media berichten dat het projectiel volgens de eerste bevindingen in de lucht uit elkaar viel.

De Houthi's, die nauwe banden hebben met Iran, voerden al eerder aanvallen uit op Israël. In juli voerden ze een droneaanval uit op Tel Aviv, met een dode tot gevolg. Israël reageerde door havenstad Hodeida in Jemen te bombarderen. Netanyahu reageerde zondag bij aanvang van het kabinetsberaad op de nieuwe Houthi-aanval. "De Houthi's hebben vanochtend vanuit Jemen een raket afgevuurd op ons grondgebied. Ze hadden nu toch moeten weten dat een hoge prijs betaald moet worden voor pogingen ons kwaad te doen."

Ook de Houthi's hebben dreigende taal geuit. Een woordvoerder zei op televisie dat "de Israëlische vijand meer aanvallen en gerichte operaties mag verwachten". Bij de aanval op zondag zou een nieuw soort hypersonische raket zijn gebruikt. Zo worden raketten omschreven met een zeer hoge snelheid. De Houthi-woordvoerder zei dat het projectiel in ruim 11 minuten een afstand heeft afgelegd van 2040 kilometer.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door aardbeving met kracht van 6.5 in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.

1 uur geleden
11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

2 uur geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

5 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

8 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

8 uur geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

8 uur geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

11 uur geleden