Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezinspeeld op een nieuwe vergeldingsactie na een raketaanval op zijn land. Hij waarschuwde de Houthi's dat aanvallen op Israël niet zonder gevolgen blijven.
De waarschuwing volgt op een incident dat eerder op zondag plaatsvond. Toen vloog een raket het Israëlische luchtruim binnen. De Houthi's in Jemen verklaarden later die aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder van de Jemenitische groep zei dat "meer dan twee miljoen zionisten" naar schuilkelders zijn gejaagd. Hij presenteerde dat als een historische prestatie. De aanval zou geen slachtoffers hebben gemaakt. Israëlische media berichten dat het projectiel volgens de eerste bevindingen in de lucht uit elkaar viel.
De Houthi's, die nauwe banden hebben met Iran, voerden al eerder aanvallen uit op Israël. In juli voerden ze een droneaanval uit op Tel Aviv, met een dode tot gevolg. Israël reageerde door havenstad Hodeida in Jemen te bombarderen. Netanyahu reageerde zondag bij aanvang van het kabinetsberaad op de nieuwe Houthi-aanval. "De Houthi's hebben vanochtend vanuit Jemen een raket afgevuurd op ons grondgebied. Ze hadden nu toch moeten weten dat een hoge prijs betaald moet worden voor pogingen ons kwaad te doen."
Ook de Houthi's hebben dreigende taal geuit. Een woordvoerder zei op televisie dat "de Israëlische vijand meer aanvallen en gerichte operaties mag verwachten". Bij de aanval op zondag zou een nieuw soort hypersonische raket zijn gebruikt. Zo worden raketten omschreven met een zeer hoge snelheid. De Houthi-woordvoerder zei dat het projectiel in ruim 11 minuten een afstand heeft afgelegd van 2040 kilometer.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
43 minuten geledenRIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgeroepen om de druk op Iran op te voeren. Hij deed dat in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, ten overstaan van vertegenwoordigers en leiders uit de hele wereld. Andere landen moeten Iran volgens hem economisch onder druk zetten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op het nippertje hebben de EU-ambassadeurs dinsdagmiddag een akkoord bereikt over de verlenging van EU-sancties tegen zo'n 3000 aan Rusland gelieerde bedrijven en personen. Dat bevestigt een woordvoerder van het Ierse EU-voorzitterschap. Als dat niet voor middernacht gelukt zou zijn, zouden de sancties tegen al deze mensen en bedrijven dinsdag vervallen. Daarmee zou geschiedenis zijn geschreven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties stelt dat het Israëlische beleid op de bezette Westelijke Jordaanoever "het schrikbeeld van een etnische zuivering" oproept. Volgens hem is Israël door onder meer het uitbreiden van de nederzettingen bezig de weg naar de vrede "plat te walsen".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept de EU op twee Russische miljardairs niet van de EU-sanctielijst te halen. Dat heeft hij dinsdagmiddag op X gedaan. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardair Alisjer Oesmanov en de Russische miljardair Michaïl Fridman.
4 uur geleden