Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval

Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezinspeeld op een nieuwe vergeldingsactie na een raketaanval op zijn land. Hij waarschuwde de Houthi's dat aanvallen op Israël niet zonder gevolgen blijven.

De waarschuwing volgt op een incident dat eerder op zondag plaatsvond. Toen vloog een raket het Israëlische luchtruim binnen. De Houthi's in Jemen verklaarden later die aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder van de Jemenitische groep zei dat "meer dan twee miljoen zionisten" naar schuilkelders zijn gejaagd. Hij presenteerde dat als een historische prestatie. De aanval zou geen slachtoffers hebben gemaakt. Israëlische media berichten dat het projectiel volgens de eerste bevindingen in de lucht uit elkaar viel.

De Houthi's, die nauwe banden hebben met Iran, voerden al eerder aanvallen uit op Israël. In juli voerden ze een droneaanval uit op Tel Aviv, met een dode tot gevolg. Israël reageerde door havenstad Hodeida in Jemen te bombarderen. Netanyahu reageerde zondag bij aanvang van het kabinetsberaad op de nieuwe Houthi-aanval. "De Houthi's hebben vanochtend vanuit Jemen een raket afgevuurd op ons grondgebied. Ze hadden nu toch moeten weten dat een hoge prijs betaald moet worden voor pogingen ons kwaad te doen."

Ook de Houthi's hebben dreigende taal geuit. Een woordvoerder zei op televisie dat "de Israëlische vijand meer aanvallen en gerichte operaties mag verwachten". Bij de aanval op zondag zou een nieuw soort hypersonische raket zijn gebruikt. Zo worden raketten omschreven met een zeer hoge snelheid. De Houthi-woordvoerder zei dat het projectiel in ruim 11 minuten een afstand heeft afgelegd van 2040 kilometer.

Meer uit Buitenland

Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

1 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

1 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

2 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

3 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

4 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

5 uur geleden
Iran claimt neerhalen van vliegtoestellen bij reddingsmissie VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder meldt dat het gaat om twee transportvliegtuigen van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters.

7 uur geleden