Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezinspeeld op een nieuwe vergeldingsactie na een raketaanval op zijn land. Hij waarschuwde de Houthi's dat aanvallen op Israël niet zonder gevolgen blijven.
De waarschuwing volgt op een incident dat eerder op zondag plaatsvond. Toen vloog een raket het Israëlische luchtruim binnen. De Houthi's in Jemen verklaarden later die aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder van de Jemenitische groep zei dat "meer dan twee miljoen zionisten" naar schuilkelders zijn gejaagd. Hij presenteerde dat als een historische prestatie. De aanval zou geen slachtoffers hebben gemaakt. Israëlische media berichten dat het projectiel volgens de eerste bevindingen in de lucht uit elkaar viel.
De Houthi's, die nauwe banden hebben met Iran, voerden al eerder aanvallen uit op Israël. In juli voerden ze een droneaanval uit op Tel Aviv, met een dode tot gevolg. Israël reageerde door havenstad Hodeida in Jemen te bombarderen. Netanyahu reageerde zondag bij aanvang van het kabinetsberaad op de nieuwe Houthi-aanval. "De Houthi's hebben vanochtend vanuit Jemen een raket afgevuurd op ons grondgebied. Ze hadden nu toch moeten weten dat een hoge prijs betaald moet worden voor pogingen ons kwaad te doen."
Ook de Houthi's hebben dreigende taal geuit. Een woordvoerder zei op televisie dat "de Israëlische vijand meer aanvallen en gerichte operaties mag verwachten". Bij de aanval op zondag zou een nieuw soort hypersonische raket zijn gebruikt. Zo worden raketten omschreven met een zeer hoge snelheid. De Houthi-woordvoerder zei dat het projectiel in ruim 11 minuten een afstand heeft afgelegd van 2040 kilometer.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
56 minuten geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
4 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
7 uur geleden