Netanyahu waarschuwt Houthi's na raketaanval
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezinspeeld op een nieuwe vergeldingsactie na een raketaanval op zijn land. Hij waarschuwde de Houthi's dat aanvallen op Israël niet zonder gevolgen blijven.
De waarschuwing volgt op een incident dat eerder op zondag plaatsvond. Toen vloog een raket het Israëlische luchtruim binnen. De Houthi's in Jemen verklaarden later die aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder van de Jemenitische groep zei dat "meer dan twee miljoen zionisten" naar schuilkelders zijn gejaagd. Hij presenteerde dat als een historische prestatie. De aanval zou geen slachtoffers hebben gemaakt. Israëlische media berichten dat het projectiel volgens de eerste bevindingen in de lucht uit elkaar viel.
De Houthi's, die nauwe banden hebben met Iran, voerden al eerder aanvallen uit op Israël. In juli voerden ze een droneaanval uit op Tel Aviv, met een dode tot gevolg. Israël reageerde door havenstad Hodeida in Jemen te bombarderen. Netanyahu reageerde zondag bij aanvang van het kabinetsberaad op de nieuwe Houthi-aanval. "De Houthi's hebben vanochtend vanuit Jemen een raket afgevuurd op ons grondgebied. Ze hadden nu toch moeten weten dat een hoge prijs betaald moet worden voor pogingen ons kwaad te doen."
Ook de Houthi's hebben dreigende taal geuit. Een woordvoerder zei op televisie dat "de Israëlische vijand meer aanvallen en gerichte operaties mag verwachten". Bij de aanval op zondag zou een nieuw soort hypersonische raket zijn gebruikt. Zo worden raketten omschreven met een zeer hoge snelheid. De Houthi-woordvoerder zei dat het projectiel in ruim 11 minuten een afstand heeft afgelegd van 2040 kilometer.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse hooggerechtshof heeft de veroordeling van oud-president Yoon Suk-yeol voor het verzet bij zijn arrestatie in stand gehouden. Hij krijgt een gevangenisstraf van zeven jaar, dezelfde straf die het hof van beroep hem in april oplegde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is donderdag nagenoeg tot stilstand gekomen, nadat de Verenigde Staten voor de tweede dag op rij aanvallen hadden uitgevoerd op Iran. Uit scheepsgegevens blijkt dat de bewegingen in de belangrijke zeestraat zich grotendeels beperken tot een door Iran goedgekeurde route in het noorden van de Straat van Hormuz, terwijl de door de VS ondersteunde corridor bij Oman er verlaten bij ligt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wolkenkrabber in aanbouw in het centrum van Manhattan die dreigde in te storten, is gestabiliseerd. Dat zei de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, woensdag. Eerder waren twee steunpilaren bezweken en werden omliggende gebouwen geëvacueerd en straten afgezet.
4 uur geledenBONN (ANP) - Nooit eerder werden in juni zulke hoge temperaturen gemeten in West-Europa als vorige maand. De Europese klimaatdienst Copernicus heeft becijferd dat het gemiddeld 20,7 graden werd, ruim 3 graden boven het langjarige gemiddelde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - In Iran werden meerdere explosies gemeld in verscheidene gebieden langs de Iraanse kust, nadat het Amerikaanse leger een nieuwe reeks aanvallen op Iraanse doelwitten uitvoerde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft gezegd dat een besluit over de Amerikaanse troepenmacht in Europa afhangt van de manier waarop bondgenoten omgaan met zijn zorgen over Groenland en de oorlog met Iran.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving in Venezuela is opgelopen naar 3811, zo blijkt uit cijfers die parlementslid Jorge Rodriguez woensdag naar buiten heeft gebracht. Daarnaast zijn er 16.740 gewonden en is het aantal mensen dat ontheemd is geraakt gestegen tot 17.907.
6 uur geleden