Netanyahu vindt dat missie UNRWA moet worden stopgezet
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vindt dat de missie van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) moet worden stopgezet. Volgens hem is die hulporganisatie "totaal geïnfiltreerd" door de militante beweging Hamas.
"We moeten UNRWA vervangen door andere VN-organisaties en andere hulporganisaties als we het probleem in Gaza willen oplossen", zei Netanyahu. UNRWA is onder vuur komen te liggen omdat enkele medewerkers volgens Israël hebben meegeholpen aan de aanvallen van Hamas op 7 oktober. De organisatie is zelf een onderzoek begonnen en veel landen hebben de financiering tijdelijk stopgezet.
Netanyahu zei eerder al dat de banden tussen UNRWA en Hamas zo nauw zijn dat het ook invloed zou hebben op het onderwijs dat Palestijnse kinderen van VN-medewerkers krijgen. Op UNRWA-scholen zou worden lesgegeven over "de uitroeiing van Israël" en zou terrorisme worden verheerlijkt, aldus de premier.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
37 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
3 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
4 uur geleden