Netanyahu vindt dat missie UNRWA moet worden stopgezet
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vindt dat de missie van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) moet worden stopgezet. Volgens hem is die hulporganisatie "totaal geïnfiltreerd" door de militante beweging Hamas.
"We moeten UNRWA vervangen door andere VN-organisaties en andere hulporganisaties als we het probleem in Gaza willen oplossen", zei Netanyahu. UNRWA is onder vuur komen te liggen omdat enkele medewerkers volgens Israël hebben meegeholpen aan de aanvallen van Hamas op 7 oktober. De organisatie is zelf een onderzoek begonnen en veel landen hebben de financiering tijdelijk stopgezet.
Netanyahu zei eerder al dat de banden tussen UNRWA en Hamas zo nauw zijn dat het ook invloed zou hebben op het onderwijs dat Palestijnse kinderen van VN-medewerkers krijgen. Op UNRWA-scholen zou worden lesgegeven over "de uitroeiing van Israël" en zou terrorisme worden verheerlijkt, aldus de premier.
Meer uit Buitenland
TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.
6 uur geleden