Netanyahu vertelt Biden over 'voortgang' in gesprekken over Gaza
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld met de Amerikaanse president Joe Biden over de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en een deal over de gijzelaars. Netanyahu zegt dat hij Biden heeft bijgepraat over de "voortgang" die wordt geboekt tijdens de gesprekken.
Volgens Amerikaanse media hoopt Biden dat de deal nog kan rondkomen voordat hij het Witte Huis moet verlaten, over acht dagen. De president heeft in het gesprek met Netanyahu benadrukt dat de omstandigheden nu goed zouden zijn voor een einde aan de oorlog in Gaza. Door het staakt-het-vuren in Libanon en de val van het Syrische regime zou de positie van Iran namelijk zijn verzwakt.
Bidens veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei zondagochtend tegen CNN dat een akkoord over Gaza "heel, heel dichtbij" is.
Ook de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij wil dat er een deal komt voordat hij wordt geïnaugureerd. Anders zou "de hel losbarsten", zei hij afgelopen week nog.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
1 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
2 uur geleden