Netanyahu vertelt Biden over 'voortgang' in gesprekken over Gaza
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld met de Amerikaanse president Joe Biden over de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en een deal over de gijzelaars. Netanyahu zegt dat hij Biden heeft bijgepraat over de "voortgang" die wordt geboekt tijdens de gesprekken.
Volgens Amerikaanse media hoopt Biden dat de deal nog kan rondkomen voordat hij het Witte Huis moet verlaten, over acht dagen. De president heeft in het gesprek met Netanyahu benadrukt dat de omstandigheden nu goed zouden zijn voor een einde aan de oorlog in Gaza. Door het staakt-het-vuren in Libanon en de val van het Syrische regime zou de positie van Iran namelijk zijn verzwakt.
Bidens veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei zondagochtend tegen CNN dat een akkoord over Gaza "heel, heel dichtbij" is.
Ook de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij wil dat er een deal komt voordat hij wordt geïnaugureerd. Anders zou "de hel losbarsten", zei hij afgelopen week nog.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
13 uur geleden