Netanyahu vertelt Biden over 'voortgang' in gesprekken over Gaza
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld met de Amerikaanse president Joe Biden over de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en een deal over de gijzelaars. Netanyahu zegt dat hij Biden heeft bijgepraat over de "voortgang" die wordt geboekt tijdens de gesprekken.
Volgens Amerikaanse media hoopt Biden dat de deal nog kan rondkomen voordat hij het Witte Huis moet verlaten, over acht dagen. De president heeft in het gesprek met Netanyahu benadrukt dat de omstandigheden nu goed zouden zijn voor een einde aan de oorlog in Gaza. Door het staakt-het-vuren in Libanon en de val van het Syrische regime zou de positie van Iran namelijk zijn verzwakt.
Bidens veiligheidsadviseur Jake Sullivan zei zondagochtend tegen CNN dat een akkoord over Gaza "heel, heel dichtbij" is.
Ook de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij wil dat er een deal komt voordat hij wordt geïnaugureerd. Anders zou "de hel losbarsten", zei hij afgelopen week nog.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
5 uur geleden