Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu veroordeelt slechte toestand vrijgelaten gijzelaars

Netanyahu veroordeelt slechte toestand vrijgelaten gijzelaars

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De drie gijzelaars die zaterdag door Hamas in de Gazastrook zijn vrijgelaten verkeren ogenschijnlijk in slechte gezondheid. Op livebeelden was te zien hoe de uitgemergelde mannen door leden van Hamas op een podium werden geleid en werden gedwongen te spreken. "We zullen de schokkende scènes die we vandaag zagen niet verbloemen", aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een verklaring.

De Israëlische president Isaac Herzog is woest over de behandeling van de gijzelaars. "Dit is hoe een misdaad tegen de menselijkheid eruitziet! De hele wereld moet direct naar Ohad, Or en Eli kijken. Die na 491 dagen in de hel terugkeren, uitgehongerd, uitgemergeld en gekweld. En die in een cynisch en wreed schouwspel worden uitgebuit door verachtelijke moordenaars", zei het Israëlische staatshoofd op X.

Een Israëlische campagnegroep voor de families van de gijzelaars sprak van "verontrustende beelden" die werden getoond. "De verontrustende beelden van de vrijlating van Ohad, Eli en Or dienen als nog een ander schrijnend en pijnlijk bewijs dat geen ruimte laat voor twijfel. Er is geen tijd te verliezen voor de gijzelaars! We moeten ze allemaal vrij krijgen, tot aan de allerlaatste gijzelaar. Nu!", staat in een vrijgegeven verklaring.

Het Israëlische leger bevestigt dat de drie gijzelaars zijn overgedragen en zich inmiddels in het land bevinden. Ze krijgen een medische behandeling en worden herenigd met hun familie.

Meer uit Buitenland

Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

47 minuten geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

1 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

3 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

4 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

5 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

5 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

5 uur geleden