Netanyahu verlaat ziekenhuis na opname voor uitdroging
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag het ziekenhuis weer verlaten, schrijft de krant The Jerusalem Post. Hij werd zaterdag opgenomen voor uitdroging, maar liet al snel weten dat het goed met hem ging. De dokters hebben zondag nog een aantal tests gedaan en geen onregelmatigheden gevonden.
De 73-jarige Netanyahu had volgens The Jerusalem Post zaterdag een aantal uur zonder hoed of water in de zon gezeten tijdens een hittegolf. Hij zou kort bewusteloos zijn geweest en op zijn hoofd zijn gevallen. Toen de premier aankwam in het ziekenhuis was hij al wel weer bij bewustzijn.
De dokters hebben onder meer een hartfilmpje en een scan van zijn hoofd gemaakt voordat werd vastgesteld dat het om uitdroging ging en Netanyahu weer naar huis mocht. De premier heeft het ziekenhuispersoneel bedankt in een video en zegt dat hij zich "heel goed" voelt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
3 uur geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
5 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen. Jotova's opponent Andrej Gjoerov, een bankier en voormalig interim-premier, krijgt 43,4 tot 44 procent van de stemmen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.
6 uur geledenADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
8 uur geleden