Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu verhoogt druk op Hamas om gijzelaars vrij te krijgen

Netanyahu verhoogt druk op Hamas om gijzelaars vrij te krijgen

JERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu belooft de "militaire en politieke druk" op Hamas te verhogen om gijzelaars vrij te krijgen. Israël schat dat Hamas nog 133 gijzelaars vasthoudt in de Gazastrook, van wie een deel is overleden.

"In de komende dagen zullen we militaire en politieke druk op Hamas verhogen, omdat dit de enige manier is om onze gijzelaars vrij te krijgen", aldus de premier in een videoboodschap aan de vooravond van de joodse feestdag Pesach. Hij dreigt "extra en pijnlijke klappen uit te delen", zonder daar verdere informatie over vrij te geven.

Volgens Netanyahu heeft Hamas zijn standpunt over een staakt-het-vuren om de uitruil van gevangenen mogelijk te maken verhard. "In plaats van af te wijken van zijn radicale standpunten bouwt Hamas nu voort op de verdeeldheid onder ons, aangemoedigd door de druk die op de Israëlische regering wordt uitgeoefend." Israël heeft herhaaldelijk aangekondigd dat het leger een grondaanval gaat uitvoeren op de Gazaanse stad Rafah, ondanks internationale druk van bondgenoten om dit niet te doen.

Hamas nam enkele honderden Israëliërs en buitenlanders mee naar de Gazastrook toen de groepering Israël op 7 oktober aanviel. Een deel van de gijzelaars kwam vorig jaar vrij tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren met gevangenenruilen, anderen werden door het Israëlische leger teruggehaald. Een nieuwe deal voor de vrijlating van gijzelaars blijft uit. Volgens sommige Israëliërs doet Netanyahu's regering niet genoeg om alle gijzelaars terug te halen.

Meer uit Buitenland

Israel: getroffen chemiecomplex Iran ingezet voor wapenproductie

TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.

1 uur geleden
Iraanse aanvallen op overheidsgebouwen in Koeweit

KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.

2 uur geleden
Libanon: zeven doden bij Israëlische aanval

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.

2 uur geleden
Trump: militaire leiders Iran gedood bij aanval op Teheran

WASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.

4 uur geleden
Iran dreigt bij escalatie hele regio in hel te veranderen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.

5 uur geleden
Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

8 uur geleden
Duizenden bij steundemonstratie voor burgemeester Saint-Denis

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.

8 uur geleden