Netanyahu tegen Trump: Israël wil geen conflict met Syrië
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei zondag dat hij de situatie in Syrië had besproken met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump. "We hebben geen belang bij een conflict met Syrië", zei Netanyahu in een verklaring achteraf. De premier zou de "vreedzame bedoelingen" van Israël in de regio hebben bevestigd.
Netanyahu noemde Syrië een "actieve vijandelijke staat" en wees erop dat het land Israël eerder herhaaldelijk had aangevallen en anderen had toegestaan tegen het land te opereren. "Het liet Iran toe Hezbollah te bewapenen via zijn grondgebied", aldus Netanyahu. "Om te voorkomen dat dit ooit nog gebeurt, hebben we de afgelopen dagen een reeks intensieve acties ondernomen."
Israël heeft de militaire activiteit in Syrië opgevoerd sinds de val van het Syrische regime van Bashar al-Assad. Het heeft luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen en de Israëlische regering heeft een plan goedgekeurd om Israëlische nederzettingen op de door het land bezette Golanhoogten uit te breiden. Vorige week trok Israël de VN-bufferzone tussen Syrië en de Golanhoogten in. Israël beschrijft dit als een "tijdelijke, defensieve" maatregel voor de veiligheid van het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
3 uur geleden