Netanyahu tegen Trump: Israël wil geen conflict met Syrië
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei zondag dat hij de situatie in Syrië had besproken met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump. "We hebben geen belang bij een conflict met Syrië", zei Netanyahu in een verklaring achteraf. De premier zou de "vreedzame bedoelingen" van Israël in de regio hebben bevestigd.
Netanyahu noemde Syrië een "actieve vijandelijke staat" en wees erop dat het land Israël eerder herhaaldelijk had aangevallen en anderen had toegestaan tegen het land te opereren. "Het liet Iran toe Hezbollah te bewapenen via zijn grondgebied", aldus Netanyahu. "Om te voorkomen dat dit ooit nog gebeurt, hebben we de afgelopen dagen een reeks intensieve acties ondernomen."
Israël heeft de militaire activiteit in Syrië opgevoerd sinds de val van het Syrische regime van Bashar al-Assad. Het heeft luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen en de Israëlische regering heeft een plan goedgekeurd om Israëlische nederzettingen op de door het land bezette Golanhoogten uit te breiden. Vorige week trok Israël de VN-bufferzone tussen Syrië en de Golanhoogten in. Israël beschrijft dit als een "tijdelijke, defensieve" maatregel voor de veiligheid van het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
45 minuten geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
8 uur geleden