Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu tegen Trump: Israël wil geen conflict met Syrië

Netanyahu tegen Trump: Israël wil geen conflict met Syrië

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei zondag dat hij de situatie in Syrië had besproken met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump. "We hebben geen belang bij een conflict met Syrië", zei Netanyahu in een verklaring achteraf. De premier zou de "vreedzame bedoelingen" van Israël in de regio hebben bevestigd.

Netanyahu noemde Syrië een "actieve vijandelijke staat" en wees erop dat het land Israël eerder herhaaldelijk had aangevallen en anderen had toegestaan tegen het land te opereren. "Het liet Iran toe Hezbollah te bewapenen via zijn grondgebied", aldus Netanyahu. "Om te voorkomen dat dit ooit nog gebeurt, hebben we de afgelopen dagen een reeks intensieve acties ondernomen."

Israël heeft de militaire activiteit in Syrië opgevoerd sinds de val van het Syrische regime van Bashar al-Assad. Het heeft luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen en de Israëlische regering heeft een plan goedgekeurd om Israëlische nederzettingen op de door het land bezette Golanhoogten uit te breiden. Vorige week trok Israël de VN-bufferzone tussen Syrië en de Golanhoogten in. Israël beschrijft dit als een "tijdelijke, defensieve" maatregel voor de veiligheid van het land.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

54 minuten geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

56 minuten geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

1 uur geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

1 uur geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

1 uur geleden
Coalitiepartner Japan: premier ontbindt Lagerhuis komende week

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.

2 uur geleden
Oekraïne moet zoveel mogelijk defensiemateriaal in Europa kopen

BRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.

2 uur geleden