Netanyahu tegen families: niet iedere gijzelaar wordt nu gered
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag familieleden ontmoet van de gijzelaars die worden vastgehouden in de Gazastrook. Hij vertelde hen dat het op dit moment niet mogelijk is om alle gijzelaars terug te halen. Volgens de Israëlische nieuwssite The Times of Israel reageerden de familieleden vijandig op Netanyahu's woorden en kwam het tot felle aanvaringen.
Netanyahu sprak met de familieleden tijdens een bijeenkomst van het oorlogskabinet. Hij stelde dat de Israëlische troepen meteen iedereen zouden bevrijden als die optie er nu was. Veel van de aanwezigen zouden boos zijn geworden, omdat ze vinden dat Israël wel degelijk meer zou kunnen doen. Een van de familieleden zei dat het terugbrengen van de gijzelaars een hogere prioriteit zou moeten hebben dan het verslaan van Hamas.
De families hebben sinds het tijdelijke bestand met Hamas vrijdag afliep meerdere keren geprobeerd om met Netanyahu te spreken, maar volgens Israëlische media was de premier terughoudend en werd de ontmoeting drie keer uitgesteld. Familieleden uitten kritiek op hem en zeiden dat ze zich genegeerd voelden. Dinsdag las Netanyahu al zijn verklaringen voor van papier en beantwoordde hij geen vragen van de families. De vader van een van de gijzelaars noemde de bijeenkomst tegen de krant Haaretz "een schande".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.
20 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.
46 minuten geledenTUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
1 uur geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
6 uur geleden