Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu tegen Biden: doen alles om burgerdoden te voorkomen

Netanyahu tegen Biden: doen alles om burgerdoden te voorkomen

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Joe Biden verzekerd dat het Israëlische leger er alles aan doet om geen mensen te raken die niet betrokken zijn bij Hamas en andere strijdgroepen in de Gazastrook. Biden sprak zijn zorgen uit over de burgerslachtoffers in Gaza.

De twee spraken elkaar telefonisch nadat een Israëlische raket een gebouw had neergehaald met kantoren van onder meer persbureau Associated Press en nieuwszender al-Jazeera. Israël had kort voor de aanval gewaarschuwd dat iedereen het gebouw moest verlaten. Over mogelijke slachtoffers is nog niets bekend.

Volgens Netanyahu zijn "degenen die niet betrokken waren geëvacueerd". Hij bedankte de president voor de steun van de VS voor "ons recht om ons te verdedigen".

Conflict de-escaleren

Beide leiders sprake elkaar drie dagen geleden ook. Vrijdag zei het Witte Huis er alles aan te doen om het conflict tussen Israël en Palestina te de-escaleren.

Biden sprak ook met de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Het was hun eerste gesprek sinds Biden in januari aantrad. Volgens de woordvoerder van Abbas was het een "belangrijk" telefoongesprek, zonder details te geven. Biden heeft een gezant naar de regio gestuurd die moet proberen de rust terug te brengen.

Geweld moet stoppen

Ook buitenlandchef Josep Borrell van de Europese Unie probeert via zijn contacten de "extreem zorgwekkende situatie in Israël/Palestina te de-escaleren. Het geweld moet stoppen", aldus Borrell. Hij heeft de EU-gezant voor het vredesproces in het Midden-Oosten, de Nederlander Sven Koopmans, gevraagd nauw samen te werken met gezanten van de VN, de VS en Rusland. De vertegenwoordiging van China bij de Verenigde Naties liet weten dat het beëindigen van het geweld een "topprioriteit" is.

Sinds begin deze week zijn ongeveer 140 Palestijnen omgekomen in de Gazastrook, onder wie 40 kinderen. Israël heeft tien doden gemeld, van wie twee kinderen. Het geweld laaide op na rellen bij de al-Aqsamoskee in reactie op de dreigende uitzetting van Palestijnse gezinnen uit een Arabische wijk in Oost-Jeruzalem. Ook op de Westelijke Jordaanoever zijn Palestijnen gedood.

Meer uit Buitenland

Macron weigert ontslag van minister van Binnenlandse Zaken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.

32 minuten geleden
Lula en Bolsonaro halen naar elkaar uit in eerste debat

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.

1 uur geleden
WSJ: Poetin wil met Trump en Xi spreken over Oekraïne

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.

4 uur geleden
Ruim honderd arrestaties bij nieuwe onrust in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.

4 uur geleden
Vliegtuig uit Tel Aviv omgeleid wegens bommelding

SOFIA (ANP/AFP) - Een toestel van Austrian Airlines dat onderweg was van Tel Aviv naar Wenen, is zondag uitgeweken naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Bemanningsleden besloten in Sofia te landen nadat ze een bommelding hadden ontvangen toen het vliegtuig Roemenië naderde, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.

7 uur geleden
Zeker 19 personen in kritieke toestand na brand op basis Canada

WAINWRIGHT (ANP/RTR) - Bij de dodelijke brand op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn bijna veertig mensen gewond geraakt. Zeker negentien van hen verkeren in kritieke toestand, meldt de staatspremier van Alberta, Danielle Smith, zondag. Eerder was al bekendgemaakt dat vier militairen zijn omgekomen bij de brand.

7 uur geleden
Albanese premier stapt niet op, gewelddadige protesten houden aan

TIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.

9 uur geleden