Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu tegen Biden: doen alles om burgerdoden te voorkomen

Netanyahu tegen Biden: doen alles om burgerdoden te voorkomen

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Joe Biden verzekerd dat het Israëlische leger er alles aan doet om geen mensen te raken die niet betrokken zijn bij Hamas en andere strijdgroepen in de Gazastrook. Biden sprak zijn zorgen uit over de burgerslachtoffers in Gaza.

De twee spraken elkaar telefonisch nadat een Israëlische raket een gebouw had neergehaald met kantoren van onder meer persbureau Associated Press en nieuwszender al-Jazeera. Israël had kort voor de aanval gewaarschuwd dat iedereen het gebouw moest verlaten. Over mogelijke slachtoffers is nog niets bekend.

Volgens Netanyahu zijn "degenen die niet betrokken waren geëvacueerd". Hij bedankte de president voor de steun van de VS voor "ons recht om ons te verdedigen".

Conflict de-escaleren

Beide leiders sprake elkaar drie dagen geleden ook. Vrijdag zei het Witte Huis er alles aan te doen om het conflict tussen Israël en Palestina te de-escaleren.

Biden sprak ook met de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Het was hun eerste gesprek sinds Biden in januari aantrad. Volgens de woordvoerder van Abbas was het een "belangrijk" telefoongesprek, zonder details te geven. Biden heeft een gezant naar de regio gestuurd die moet proberen de rust terug te brengen.

Geweld moet stoppen

Ook buitenlandchef Josep Borrell van de Europese Unie probeert via zijn contacten de "extreem zorgwekkende situatie in Israël/Palestina te de-escaleren. Het geweld moet stoppen", aldus Borrell. Hij heeft de EU-gezant voor het vredesproces in het Midden-Oosten, de Nederlander Sven Koopmans, gevraagd nauw samen te werken met gezanten van de VN, de VS en Rusland. De vertegenwoordiging van China bij de Verenigde Naties liet weten dat het beëindigen van het geweld een "topprioriteit" is.

Sinds begin deze week zijn ongeveer 140 Palestijnen omgekomen in de Gazastrook, onder wie 40 kinderen. Israël heeft tien doden gemeld, van wie twee kinderen. Het geweld laaide op na rellen bij de al-Aqsamoskee in reactie op de dreigende uitzetting van Palestijnse gezinnen uit een Arabische wijk in Oost-Jeruzalem. Ook op de Westelijke Jordaanoever zijn Palestijnen gedood.

Meer uit Buitenland

Minderjarige opgepakt voor terreurdreiging Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.

27 minuten geleden
Meer dan honderd agenten gewond geraakt bij rellen in Frankfurt

FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.

1 uur geleden
Agenten gewond in Keulen na rellen

KEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.

2 uur geleden
Frans onderzoek naar moordpoging na molotovcocktail bij rellen

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.

3 uur geleden
Meerdere doden in Gaza na Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.

3 uur geleden
Meer dan 300 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.

3 uur geleden
Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

4 uur geleden