Netanyahu succesvol geopereerd aan prostaat
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is zondag succesvol aan zijn prostaat geopereerd. Het ziekenhuis waar de operatie werd uitgevoerd, het Hadassah Medisch Centrum in Jeruzalem, meldt dat de premier in "goede conditie" is en nog enkele dagen voor observatie in het ziekenhuis blijft.
Het kantoor van Netanyahu maakte zaterdag bekend dat de premier een infectie aan zijn urinewegen had als gevolg van een vergrote prostaat. De vergroting zou niet kwaadaardig zijn.
Het is de derde keer dit jaar dat Netanyahu geopereerd is. In maart werd hij behandeld voor een hernia en in juli kreeg hij een pacemaker.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Parijse politie heeft een nieuwe avondklok afgekondigd voor delen van de stad. De avondklok zal worden ingesteld van dinsdagavond 23.00 uur tot woensdagochtend 06.00 uur.
6 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de EU actie onderneemt tegen aangekondigde sancties van de VS tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat bleek dinsdag in een debat over de sancties in Straatsburg.
10 minuten geledenABYEI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na een droneaanval op een markt bij Abyei in het grensgebied tussen Soedan en Zuid-Soedan is gestegen naar 153, aldus de lokale autoriteiten. Eerder werden nog 73 doden gemeld.
58 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Noordpoolgebied is "het front geworden in de mondiale machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Rusland breidt zijn militaire aanwezigheid uit en ook de "strategische ambities van China in het hoge noorden nemen toe", voegde ze daaraan toe. Daarom staat veiligheid centraal in de geactualiseerde Noordpoolstrategie van de EU, zei de topdiplomaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC stopt in het voorjaar van 2027 met de lineaire uitzendingen op de tv-zenders BBC Three en BBC Scotland. Ook valt het doek voor BBC Radio 4 Extra. Dat heeft de omroep bekendgemaakt als onderdeel van bezuinigingsmaatregelen. Daarmee moet de komende twee jaar 500 miljoen pond worden bespaard, omgerekend bijna 600 miljoen euro.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft ingestemd met een nieuwe pro-Europese regering. Daarmee komt een einde aan een maandenlange politieke crisis, waarbij drie kandidaat-premiers werden weggestemd.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Het zuidoosten van Frankrijk en het eiland Corsica hebben te maken met hevige regenval en overstromingen. In het plaatsje Saint-Mitre-les-Remparts troffen brandweerlieden een overleden persoon aan tijdens reddingswerkzaamheden.
1 uur geleden