Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu stuurt geen delegatie naar VS als boodschap aan Hamas

Netanyahu stuurt geen delegatie naar VS als boodschap aan Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt geen delegatie naar de Verenigde Staten te sturen als boodschap aan Hamas. Hij annuleerde de reis maandag nadat de VN-Veiligheidsraad tot zijn ongenoegen had opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazastrook.

Israël laat ermee zien dat het niet bezwijkt onder de toenemende internationale druk om de oorlog te stoppen, aldus Netanyahu in een video van een overleg met de Amerikaanse senator Rick Scott. "Het was in de eerste plaats een boodschap aan Hamas: reken niet op deze druk, het gaat niet werken."

De VN-Veiligheidsraad nam maandag voor het eerst een resolutie aan waarin wordt opgeroepen tot een bestand in Gaza. De VS, die eerder dergelijke resoluties tegenhielden met hun vetorecht, onthielden zich ditmaal van stemming. De andere leden stemden voor.

De delegatie zou Washington bezoeken op verzoek van de Amerikaanse president Joe Biden. Er zou worden gesproken over een Israëlisch plan voor een grootschalige grondoperatie in Rafah in de Gazastrook. De VS, een belangrijke bondgenoot van Israël, zijn tegen dat plan. Netanyahu zei vorige week dat de Israëlische strijdkrachten desnoods zonder Amerikaanse steun Rafah zullen binnenvallen.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

6 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

7 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

9 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

9 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

10 uur geleden