Netanyahu stuurt geen delegatie naar VS als boodschap aan Hamas
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt geen delegatie naar de Verenigde Staten te sturen als boodschap aan Hamas. Hij annuleerde de reis maandag nadat de VN-Veiligheidsraad tot zijn ongenoegen had opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Israël laat ermee zien dat het niet bezwijkt onder de toenemende internationale druk om de oorlog te stoppen, aldus Netanyahu in een video van een overleg met de Amerikaanse senator Rick Scott. "Het was in de eerste plaats een boodschap aan Hamas: reken niet op deze druk, het gaat niet werken."
De VN-Veiligheidsraad nam maandag voor het eerst een resolutie aan waarin wordt opgeroepen tot een bestand in Gaza. De VS, die eerder dergelijke resoluties tegenhielden met hun vetorecht, onthielden zich ditmaal van stemming. De andere leden stemden voor.
De delegatie zou Washington bezoeken op verzoek van de Amerikaanse president Joe Biden. Er zou worden gesproken over een Israëlisch plan voor een grootschalige grondoperatie in Rafah in de Gazastrook. De VS, een belangrijke bondgenoot van Israël, zijn tegen dat plan. Netanyahu zei vorige week dat de Israëlische strijdkrachten desnoods zonder Amerikaanse steun Rafah zullen binnenvallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
4 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
7 uur geleden