Netanyahu stuurt geen delegatie naar VS als boodschap aan Hamas
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt geen delegatie naar de Verenigde Staten te sturen als boodschap aan Hamas. Hij annuleerde de reis maandag nadat de VN-Veiligheidsraad tot zijn ongenoegen had opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Israël laat ermee zien dat het niet bezwijkt onder de toenemende internationale druk om de oorlog te stoppen, aldus Netanyahu in een video van een overleg met de Amerikaanse senator Rick Scott. "Het was in de eerste plaats een boodschap aan Hamas: reken niet op deze druk, het gaat niet werken."
De VN-Veiligheidsraad nam maandag voor het eerst een resolutie aan waarin wordt opgeroepen tot een bestand in Gaza. De VS, die eerder dergelijke resoluties tegenhielden met hun vetorecht, onthielden zich ditmaal van stemming. De andere leden stemden voor.
De delegatie zou Washington bezoeken op verzoek van de Amerikaanse president Joe Biden. Er zou worden gesproken over een Israëlisch plan voor een grootschalige grondoperatie in Rafah in de Gazastrook. De VS, een belangrijke bondgenoot van Israël, zijn tegen dat plan. Netanyahu zei vorige week dat de Israëlische strijdkrachten desnoods zonder Amerikaanse steun Rafah zullen binnenvallen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
1 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.
6 uur geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland zijn zondag volgens het Witte Huis "constructief, gefocust en respectvol" verlopen. Er is volgens de Amerikanen samen met Oekraïne gewerkt aan een "aangepast en verfijnd" vredesplan. Wat daar precies in staat en hoe het verschilt van het Amerikaanse 28-puntenplan, is niet duidelijk.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
14 uur geleden