Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu steunt vredesplan van Trump

Netanyahu steunt vredesplan van Trump

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich in het Witte Huis achter het vredesplan geschaard van president Donald Trump. "Ik steun uw plan om de oorlog in Gaza te beëindigen", verklaarde hij tijdens een gezamenlijke persconferentie met Trump. Netanyahu zei dat met het voorstel van Trump de oorlogsdoelen van zijn land worden bereikt.

"Israël krijgt alle gijzelaars terug, de militaire capaciteiten en de politieke heerschappij van Hamas worden ontmanteld en er wordt gegarandeerd dat Gaza nooit meer een gevaar vormt voor Israël", somde Netanyahu op. Hij zei ook dat Gaza gedemilitariseerd wordt en een "vreedzaam burgerbestuur" krijgt dat niet door Hamas of de Palestijnse Autoriteit wordt gerund, verwijzend naar het door het Witte Huis gedeelde vredesplan.

Hamas heeft nog niet ingestemd met het plan. "Als Hamas dat akkoord afwijst, wat altijd mogelijk is, zijn zij de enigen die overblijven. Alle anderen hebben het akkoord aanvaard, maar ik heb het gevoel dat we een positief antwoord zullen krijgen", zei Trump. Hij zei ook dat Israël zijn volledige steun zou krijgen "om de dreiging van Hamas definitief uit te schakelen, maar ik hoop dat we een vredesakkoord zullen bereiken".

Abraham-akkoorden

Netanyahu waarschuwde dat "Israël de klus zelf afmaakt" als Hamas niet instemt met het plan of uitvoering tegenwerkt. De Israëlische leider, die Trump de afgelopen maanden herhaaldelijk heeft ontmoet, prees zijn gastheer uitbundig. "U bent de beste vriend die Israël ooit heeft gehad in het Witte Huis", zei hij. "Uw leiderschap in het buitenland maakt de wereld beter. Oorlogen worden beëindigd en vrede wordt bevorderd."

Trump en Netanyahu zeiden ook dat ze de Abraham-akkoorden nieuw leven willen inblazen. Die stammen uit de eerste ambtsperiode van Trump en voorzien in de normalisatie van de diplomatieke relatie tussen Israël en sommige overwegend islamitische landen. Trump zei zelfs te hopen dat Iran zich ooit zal aansluiten. Een aantal maanden geleden voerden Israël en de VS nog gezamenlijk aanvallen uit op Iran.

Meer uit Buitenland

Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

39 minuten geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

2 uur geleden
Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

4 uur geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

6 uur geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

8 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden
Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

9 uur geleden