Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu spreekt over "serieus" geweld in Amsterdam, stuurt twee vliegtuigen

Netanyahu spreekt over "serieus" geweld in Amsterdam, stuurt twee vliegtuigen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt te zijn geïnformeerd over een "zeer gewelddadig incident" tegen Israëlische burgers in Amsterdam. Dat meldt hij vrijdag in een verklaring aan persbureau Reuters. In Amsterdam ontstond vrijdag aan het begin van de nacht onrust nadat Ajax had gespeeld tegen de Israëlische club Maccabi Tel Aviv.

Netanyahu meldt verder dat twee vliegtuigen naar Amsterdam zijn gestuurd vanuit Israël om de Israëlische burgers in kwestie van hulp te voorzien.

Aan het begin van de nacht was het op verschillende plekken in Amsterdam onrustig. "Er zijn wat opstootjes geweest tussen mensen op en rond de Dam", aldus een politiewoordvoerster eerder. De politie kon niet zeggen of het om voetbalsupporters ging. "Dat is voor ons lastig om te bepalen, omdat we aan de hand van kleding of uiterlijk niet kunnen beoordelen waar ze bij horen." Er werden volgens de woordvoerster in totaal 57 aanhoudingen verricht, "vanaf het moment dat de voetbalsupporters en andere groepen op de Dam waren tot aan het einde van de wedstrijd." Volgens de politiewoordvoerster is het momenteel rustig in Amsterdam.

Progrom

De Amsterdamse zender AT5 schreef dat er aan het begin van de nacht met stoelen werd gegooid. Ook werden er vernielingen aangericht. Dat gebeurde toen supporters van Maccabi met de metro naar het centrum waren gekomen. De mobiele eenheid heeft de Israëliërs beschermd en hen terug naar hun hotel begeleid, aldus AT5.

De Israëlische ambassade in de Verenigde Staten deelt op X dat "honderden fans" van Maccabi zijn aangevallen toen ze het stadion verlieten. De aanvallers zouden beelden hiervan trots gedeeld hebben. De ambassade deelt ook beelden waarop gewelddadigheden te zien zijn. Die beelden zijn niet geverifieerd.

De Israëlische oud-premier Naftali Bennett spreekt op X van een pogrom in Amsterdam. Hij schrijft erbij dat hij wil dat de Nederlandse autoriteiten "nu handelen". Het ministerie van Buitenlandse Zaken kon niet direct vragen beantwoorden over de kwestie.

Meer uit Buitenland

Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

22 minuten geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Partijbureau Venezolaanse oppositieleider María Machado heropend

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.

1 uur geleden
Miljoenen mensen verwacht bij duizenden demonstraties in de VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Duizenden protesteren in Londen tegen rechts en voor Palestijnen

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.

2 uur geleden
Premier Irak veroordeelt aanval op woning Koerdische president

BAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.

3 uur geleden
A7 richting Lyon goeddeels geblokkeerd door actie chauffeurs

LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.

4 uur geleden