Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu-rivaal Benny Gantz bezoekt Washington

Netanyahu-rivaal Benny Gantz bezoekt Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Minister Benny Gantz van het Israëlische oorlogskabinet houdt de komende dagen in de Amerikaanse hoofdstad gesprekken met de regering-Biden over een staakt-het-vuren en grotere humanitaire hulp in de Gazastrook.

Volgens bronnen van persbureau AFP zou Gantz spreken met vicepresident Kamala Harris, veiligheidsadviseur Jake Sullivan en minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. De Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, willen een nieuwe pauze in de oorlog tussen Israël en Hamas, die al vijf maanden duurt. President Joe Biden staat onder toenemende druk om Israël in te tomen.

Het bezoek aan de VS van de gematigde oppositieleider Gantz, oud-defensieminister, suggereert toenemende spanning in het kabinet van de rechtse premier Benjamin Netanyahu. "Meneer Gantz, u bent toegetreden tot de noodregering om een consensus te smeden, en niet om het leger ervan te weerhouden de oorlog te winnen", schreef Dudi Amsalem, minister en partijgenoot van Netanyahu, op X.

Volgens Amsalem zien de Amerikanen in Gantz de man die een Palestijnse staat mogelijk moeten maken, die volgens hem "de staat Israël zal elimineren!" Verschillende internationale media melden op gezag van bronnen uit de entourage van Netanyahu dat Gantz geen toestemming heeft voor het bezoek aan Washington.

Gantz, een minister zonder portefeuille, is sinds lange tijd een politieke rivaal van Netanyahu, en zijn centristische Nationale Unie-partij is er de voorbije maanden op vooruit gegaan in de peilingen ten koste van de Likoed-partij van Netanyahu. De 64-jarige Gantz zei zondag op X nog dat hij in Washington al een ontmoeting had met de raad van bestuur van AIPAC, een machtige pro-Israëlische lobbygroep.

Meer uit Buitenland

Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

19 minuten geleden
Duitsland ontbiedt Iraanse gezant om aanslagplan

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."

33 minuten geleden
Museum Louvre sluit deuren om studentenprotest

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.

1 uur geleden
Marseille voert samenscholingsverbod in na rellen

MARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.

1 uur geleden
Zelensky meldt massale stroomuitval na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.

1 uur geleden
Nieuwe Amelia Earhart-zoektocht lost mysterie niet op

SYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.

2 uur geleden
Australisch parlementslid aangereden, premier spreekt van aanval

WANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.

2 uur geleden