Netanyahu-rivaal Benny Gantz bezoekt Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - Minister Benny Gantz van het Israëlische oorlogskabinet houdt de komende dagen in de Amerikaanse hoofdstad gesprekken met de regering-Biden over een staakt-het-vuren en grotere humanitaire hulp in de Gazastrook.
Volgens bronnen van persbureau AFP zou Gantz spreken met vicepresident Kamala Harris, veiligheidsadviseur Jake Sullivan en minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. De Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, willen een nieuwe pauze in de oorlog tussen Israël en Hamas, die al vijf maanden duurt. President Joe Biden staat onder toenemende druk om Israël in te tomen.
Het bezoek aan de VS van de gematigde oppositieleider Gantz, oud-defensieminister, suggereert toenemende spanning in het kabinet van de rechtse premier Benjamin Netanyahu. "Meneer Gantz, u bent toegetreden tot de noodregering om een consensus te smeden, en niet om het leger ervan te weerhouden de oorlog te winnen", schreef Dudi Amsalem, minister en partijgenoot van Netanyahu, op X.
Volgens Amsalem zien de Amerikanen in Gantz de man die een Palestijnse staat mogelijk moeten maken, die volgens hem "de staat Israël zal elimineren!" Verschillende internationale media melden op gezag van bronnen uit de entourage van Netanyahu dat Gantz geen toestemming heeft voor het bezoek aan Washington.
Gantz, een minister zonder portefeuille, is sinds lange tijd een politieke rivaal van Netanyahu, en zijn centristische Nationale Unie-partij is er de voorbije maanden op vooruit gegaan in de peilingen ten koste van de Likoed-partij van Netanyahu. De 64-jarige Gantz zei zondag op X nog dat hij in Washington al een ontmoeting had met de raad van bestuur van AIPAC, een machtige pro-Israëlische lobbygroep.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
30 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
8 uur geleden