Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu-rivaal Benny Gantz bezoekt Washington

Netanyahu-rivaal Benny Gantz bezoekt Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Minister Benny Gantz van het Israëlische oorlogskabinet houdt de komende dagen in de Amerikaanse hoofdstad gesprekken met de regering-Biden over een staakt-het-vuren en grotere humanitaire hulp in de Gazastrook.

Volgens bronnen van persbureau AFP zou Gantz spreken met vicepresident Kamala Harris, veiligheidsadviseur Jake Sullivan en minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. De Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, willen een nieuwe pauze in de oorlog tussen Israël en Hamas, die al vijf maanden duurt. President Joe Biden staat onder toenemende druk om Israël in te tomen.

Het bezoek aan de VS van de gematigde oppositieleider Gantz, oud-defensieminister, suggereert toenemende spanning in het kabinet van de rechtse premier Benjamin Netanyahu. "Meneer Gantz, u bent toegetreden tot de noodregering om een consensus te smeden, en niet om het leger ervan te weerhouden de oorlog te winnen", schreef Dudi Amsalem, minister en partijgenoot van Netanyahu, op X.

Volgens Amsalem zien de Amerikanen in Gantz de man die een Palestijnse staat mogelijk moeten maken, die volgens hem "de staat Israël zal elimineren!" Verschillende internationale media melden op gezag van bronnen uit de entourage van Netanyahu dat Gantz geen toestemming heeft voor het bezoek aan Washington.

Gantz, een minister zonder portefeuille, is sinds lange tijd een politieke rivaal van Netanyahu, en zijn centristische Nationale Unie-partij is er de voorbije maanden op vooruit gegaan in de peilingen ten koste van de Likoed-partij van Netanyahu. De 64-jarige Gantz zei zondag op X nog dat hij in Washington al een ontmoeting had met de raad van bestuur van AIPAC, een machtige pro-Israëlische lobbygroep.

Meer uit Buitenland

Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

11 minuten geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

15 minuten geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

2 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

2 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

4 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

4 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

5 uur geleden