Netanyahu-rivaal Benny Gantz bezoekt Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - Minister Benny Gantz van het Israëlische oorlogskabinet houdt de komende dagen in de Amerikaanse hoofdstad gesprekken met de regering-Biden over een staakt-het-vuren en grotere humanitaire hulp in de Gazastrook.
Volgens bronnen van persbureau AFP zou Gantz spreken met vicepresident Kamala Harris, veiligheidsadviseur Jake Sullivan en minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. De Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, willen een nieuwe pauze in de oorlog tussen Israël en Hamas, die al vijf maanden duurt. President Joe Biden staat onder toenemende druk om Israël in te tomen.
Het bezoek aan de VS van de gematigde oppositieleider Gantz, oud-defensieminister, suggereert toenemende spanning in het kabinet van de rechtse premier Benjamin Netanyahu. "Meneer Gantz, u bent toegetreden tot de noodregering om een consensus te smeden, en niet om het leger ervan te weerhouden de oorlog te winnen", schreef Dudi Amsalem, minister en partijgenoot van Netanyahu, op X.
Volgens Amsalem zien de Amerikanen in Gantz de man die een Palestijnse staat mogelijk moeten maken, die volgens hem "de staat Israël zal elimineren!" Verschillende internationale media melden op gezag van bronnen uit de entourage van Netanyahu dat Gantz geen toestemming heeft voor het bezoek aan Washington.
Gantz, een minister zonder portefeuille, is sinds lange tijd een politieke rivaal van Netanyahu, en zijn centristische Nationale Unie-partij is er de voorbije maanden op vooruit gegaan in de peilingen ten koste van de Likoed-partij van Netanyahu. De 64-jarige Gantz zei zondag op X nog dat hij in Washington al een ontmoeting had met de raad van bestuur van AIPAC, een machtige pro-Israëlische lobbygroep.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.
2 uur geledenBETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft kritiek geuit op buitenlandse leiders die volgens hem met hun uitspraken over de rellen in Frankrijk campagne voeren voor aankomende verkiezingen. Dit zou "ten koste van Frankrijk" gaan. Zijn commentaar lijkt gericht op de Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse cyberveiligheidsinstantie NCSC waarschuwt Britse organisaties zo spoedig mogelijk computersystemen die werken met programmeertaal PHP te updaten. Eerder werden twee ernstige kwetsbaarheden gevonden in de programmeertaal die onderliggend is aan circa 70 procent van de websites wereldwijd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bekendgemaakt dat zijn land de Amerikaanse gevangene Stephen Hubbard vrijuit laat gaan, melden Russische media. De stap volgt op een verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geleden