Netanyahu: overwegen alternatieven voor terughalen gijzelaars
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt op X dat Israël samen met de Verenigde Staten "alternatieve opties" overweegt voor het terughalen van de gijzelaars, het beëindigen van Hamas' "terreurbewind" en het bereiken van blijvende vrede. Hij licht niet toe wat die alternatieven inhouden.
Netanyahu verklaart verder dat "Hamas het struikelblok vormt voor een deal om de gijzelaars vrij te laten". De premier riep donderdag zijn team voor overleg terug uit Doha, waar sinds 6 juli indirecte onderhandelingen met Hamas plaatsvonden. Dit gebeurde nadat Hamas had gereageerd op het jongste bestandsvoorstel. De twee partijen geven elkaar de schuld van het uitblijven van een deal.
De Amerikaanse president Donald Trump zei vrijdag dat het duidelijk is dat Hamas geen deal wil over een wapenstilstand en het vrijlaten van gijzelaars. "Ik denk dat ze dood willen. En het is heel erg. Het komt tot een punt waar je de klus moet klaren", zei hij tegen verslaggevers voorafgaand aan een bezoek aan Schotland. Volgens Trump zullen de leiders van Hamas nu worden "opgejaagd".
Toen Hamas het zuiden van Israël op 7 oktober binnenviel, werden in Israël circa 1200 mensen gedood. Ook ontvoerden Hamas en andere militanten ongeveer 250 mensen. Ongeveer vijftig gijzelaars zitten nog vast in de Gazastrook. Zeker twintig van hen zouden nog leven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.
27 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.
35 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
5 uur geleden