Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: overwegen alternatieven voor terughalen gijzelaars

Netanyahu: overwegen alternatieven voor terughalen gijzelaars

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt op X dat Israël samen met de Verenigde Staten "alternatieve opties" overweegt voor het terughalen van de gijzelaars, het beëindigen van Hamas' "terreurbewind" en het bereiken van blijvende vrede. Hij licht niet toe wat die alternatieven inhouden.

Netanyahu verklaart verder dat "Hamas het struikelblok vormt voor een deal om de gijzelaars vrij te laten". De premier riep donderdag zijn team voor overleg terug uit Doha, waar sinds 6 juli indirecte onderhandelingen met Hamas plaatsvonden. Dit gebeurde nadat Hamas had gereageerd op het jongste bestandsvoorstel. De twee partijen geven elkaar de schuld van het uitblijven van een deal.

De Amerikaanse president Donald Trump zei vrijdag dat het duidelijk is dat Hamas geen deal wil over een wapenstilstand en het vrijlaten van gijzelaars. "Ik denk dat ze dood willen. En het is heel erg. Het komt tot een punt waar je de klus moet klaren", zei hij tegen verslaggevers voorafgaand aan een bezoek aan Schotland. Volgens Trump zullen de leiders van Hamas nu worden "opgejaagd".

Toen Hamas het zuiden van Israël op 7 oktober binnenviel, werden in Israël circa 1200 mensen gedood. Ook ontvoerden Hamas en andere militanten ongeveer 250 mensen. Ongeveer vijftig gijzelaars zitten nog vast in de Gazastrook. Zeker twintig van hen zouden nog leven.

Meer uit Buitenland

Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

1 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

5 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

5 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

6 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

7 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

7 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

8 uur geleden