Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu ontmoet volgende week Trump in VS, melden bronnen

Netanyahu ontmoet volgende week Trump in VS, melden bronnen

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is van plan volgende week naar de Verenigde Staten af te reizen. Hij zal daar in het Witte Huis een ontmoeting hebben met Donald Trump, zeggen Israëlische en Amerikaanse ingewijden tegen Axios.

Netanyahu zal dan de eerste buitenlandse leider zijn die Trump in zijn tweede termijn uitnodigt. Volgens een van de bronnen moet de uitnodiging worden gezien als een geste van Trump voor het instemmen met het bestand in Gaza door de Israëlische premier.

De nieuwssite meldt ook dat Trumps Midden-Oostengezant Steve Witkoff dinsdag een ontmoeting heeft met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman. Hij is een dag later in Israël om daar ook met Netanyahu te praten. Het zal dan gaan over het verloop van de eerste fase van het bestand in Gaza en over het begin van de onderhandelingen van de tweede fase.

Netanyahu sprak zondag de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie, Pete Hegseth. Het was het eerste telefoontje met een buitenlandse leider dat Hegseth voerde sinds zijn aantreding zaterdag. Het Pentagon schreef daarna in een verklaring dat Hegseth en Netanyahu de "gezamenlijke veiligheidsbelangen en prioriteiten" hebben besproken, "vooral in het licht van aanhoudende dreigingen".

Meer uit Binnenland

Nieuwe satellieten maken preciezere weerwaarschuwingen mogelijk

DE BILT (ANP) - Dankzij twee geavanceerde Europese satellieten kunnen meteorologen extreem weer straks nog beter zien aankomen dan nu. Meetapparatuur die aan de nieuwe satellieten vastzit, geeft onder meer extra gedetailleerde informatie over de temperatuur en vocht in de atmosfeer. Ook over klimaatverandering, luchtvervuiling en stikstofuitstoot leveren de meetinstrumenten hoogwaardige nieuwe informatie op.

4 uur geleden
Nederlands vliegtuig gereedgemaakt voor droppings boven Gaza

EINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport wordt dinsdag een Nederlands militair transportvliegtuig gereedgemaakt voor vertrek naar Jordanië. Het toestel van het type C-130 vertrekt woensdagochtend en gaat vanaf vrijdag twee weken lang dagelijks een dropping met hulpgoederen uitvoeren boven de Gazastrook.

7 uur geleden
Negen verdachten aangehouden voor geweld rond kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag negen verdachten aangehouden voor openlijke geweldpleging rondom het kampioenschap van PSV, op 18 mei rond het Philips Stadion in Eindhoven. Een grote groep keerde zich die zondag met "extreem geweld" tegen de mobiele eenheid. Die dag raakten veertien agenten gewond.

7 uur geleden
Flevoland mag van rechter edelherten in Oostvaardersplassen doden

ALMERE (ANP) - De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaardersplassen voorlopig laten afschieten, maar de Raad van State stelt daar wel een voorwaarde aan. Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het natuurgebied, moet de genetische diversiteit van de roedel goed in de gaten houden en indien nodig mannelijke herten bijplaatsen. Dat heeft de bestuursrechter besloten in een kort geding dat was aangespannen door de Stichting Aanpak Misstanden Natuurbeheer (Stamina).

8 uur geleden
Voor tweede keer ruit van nieuwe moskee in Assen ingegooid

ASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."

10 uur geleden
Dode bij brand in woning Leidschendam, politie doet onderzoek

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.

13 uur geleden
Advocaat kroongetuige: waanzin dat veiligheid niet geregeld is

BREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.

14 uur geleden