Netanyahu ontkent corruptiebeschuldigingen in rechtbank
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de beschuldigingen van corruptie tegen hem ontkend in de rechtbank in Tel Aviv. Het was de eerste keer dat hij in de rechtbank verscheen sinds het proces vier jaar geleden begon.
Netanyahu wordt in drie strafzaken beschuldigd van omkoping, fraude en integriteitsschending. "Er is geen corruptie, geen fraude. Het is gewoon belachelijk", verklaarde de premier tijdens zijn getuigenis. Verscheidene getuigen zijn al gehoord. Onder anderen voormalige naaste medewerkers hebben tegen Netanyahu getuigd.
Bij de rechtbank stonden zowel voorstanders als tegenstanders van de premier. Er werden teksten zoals "het volk steunt u" en "ga naar de gevangenis" gescandeerd. Netanyahu sprak maandag tijdens een persconferentie van een "wrede heksenjacht".
Het proces begon in mei 2020 en is al meermaals vertraagd, onder meer vanwege de oorlog in de Gazastrook. Critici van Netanyahu zien een corrupte politicus die alles zal doen om aan de macht te blijven. Ze beschuldigen hem ervan de conflicten in de Gazastrook en Libanon te verlengen om aan justitie te ontkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
3 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
6 uur geleden