Netanyahu ontkent corruptiebeschuldigingen in rechtbank
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de beschuldigingen van corruptie tegen hem ontkend in de rechtbank in Tel Aviv. Het was de eerste keer dat hij in de rechtbank verscheen sinds het proces vier jaar geleden begon.
Netanyahu wordt in drie strafzaken beschuldigd van omkoping, fraude en integriteitsschending. "Er is geen corruptie, geen fraude. Het is gewoon belachelijk", verklaarde de premier tijdens zijn getuigenis. Verscheidene getuigen zijn al gehoord. Onder anderen voormalige naaste medewerkers hebben tegen Netanyahu getuigd.
Bij de rechtbank stonden zowel voorstanders als tegenstanders van de premier. Er werden teksten zoals "het volk steunt u" en "ga naar de gevangenis" gescandeerd. Netanyahu sprak maandag tijdens een persconferentie van een "wrede heksenjacht".
Het proces begon in mei 2020 en is al meermaals vertraagd, onder meer vanwege de oorlog in de Gazastrook. Critici van Netanyahu zien een corrupte politicus die alles zal doen om aan de macht te blijven. Ze beschuldigen hem ervan de conflicten in de Gazastrook en Libanon te verlengen om aan justitie te ontkomen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
6 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
9 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
10 uur geleden