Netanyahu ontkent corruptiebeschuldigingen in rechtbank
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de beschuldigingen van corruptie tegen hem ontkend in de rechtbank in Tel Aviv. Het was de eerste keer dat hij in de rechtbank verscheen sinds het proces vier jaar geleden begon.
Netanyahu wordt in drie strafzaken beschuldigd van omkoping, fraude en integriteitsschending. "Er is geen corruptie, geen fraude. Het is gewoon belachelijk", verklaarde de premier tijdens zijn getuigenis. Verscheidene getuigen zijn al gehoord. Onder anderen voormalige naaste medewerkers hebben tegen Netanyahu getuigd.
Bij de rechtbank stonden zowel voorstanders als tegenstanders van de premier. Er werden teksten zoals "het volk steunt u" en "ga naar de gevangenis" gescandeerd. Netanyahu sprak maandag tijdens een persconferentie van een "wrede heksenjacht".
Het proces begon in mei 2020 en is al meermaals vertraagd, onder meer vanwege de oorlog in de Gazastrook. Critici van Netanyahu zien een corrupte politicus die alles zal doen om aan de macht te blijven. Ze beschuldigen hem ervan de conflicten in de Gazastrook en Libanon te verlengen om aan justitie te ontkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden