Netanyahu ondergaat operatie voor hernia
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ondergaat zondag een operatie voor een hernia, waarvoor hij onder volledige narcose moet. Vicepremier en justitieminister Yariv Levin vervangt hem tijdelijk.
Het kantoor van Netanyahu meldt dat de hernia zaterdagavond tijdens een routinecontrole werd ontdekt. In overleg met zijn artsen is besloten dat de 74-jarige premier zondag in het ziekenhuis wordt opgenomen. Daarvoor heeft Netanyahu nog een bijeenkomst met het oorlogskabinet, aldus Israëlische media.
De operatie valt samen met nieuwe onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Israëlische media melden dat een Israëlische delegatie zondag in de Egyptische hoofdstad Caïro is gearriveerd.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
39 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
1 uur geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
9 uur geleden