Netanyahu ondergaat operatie voor hernia
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ondergaat zondag een operatie voor een hernia, waarvoor hij onder volledige narcose moet. Vicepremier en justitieminister Yariv Levin vervangt hem tijdelijk.
Het kantoor van Netanyahu meldt dat de hernia zaterdagavond tijdens een routinecontrole werd ontdekt. In overleg met zijn artsen is besloten dat de 74-jarige premier zondag in het ziekenhuis wordt opgenomen. Daarvoor heeft Netanyahu nog een bijeenkomst met het oorlogskabinet, aldus Israëlische media.
De operatie valt samen met nieuwe onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Israëlische media melden dat een Israëlische delegatie zondag in de Egyptische hoofdstad Caïro is gearriveerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat het doelen van Hezbollah bestookt in het zuiden van Libanon. Dat zou een reactie zijn op raketaanvallen door die pro-Iraanse groep.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, heeft verspreid over het land tot veel problemen op het spoor geleid. Dat meldt ProRail. Reizigers konden hun reis niet vervolgen doordat op verschillende trajecten bomen op het spoor lagen. Medewerkers van ProRail hebben in samenwerking met aannemers de hele nacht hard gewerkt om het spoor vrij te maken.
11 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - De stafchef van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet uit protest afstand van een Poolse staatsonderscheiding. Hij maakte dat bekend nadat de nationalistische president van Polen had besloten Zelensky een hoge onderscheiding te ontnemen.
52 minuten geledenLA PAZ (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De president van Bolivia roept na wekenlange onrust de noodtoestand uit. Hij krijgt zo meer bevoegdheden om de openbare orde te herstellen en kan bijvoorbeeld militairen inzetten om wegblokkades te verwijderen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Zeker vijf mensen zijn in het zuiden van Libanon gedood door Israëlische aanvallen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA, dat schrijft dat er in het gebied Nabatiye aanvallen waren met drones, gevechtsvliegtuigen en artillerie. Israël en de Libanese Hezbollahbeweging hadden vrijdag nog ingestemd met een nieuw staakt-het-vuren.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - Australië heeft het eerste geval van H5N1-vogelgriep op het vasteland bevestigd, in een afgelegen gebied in het zuidwesten van het land. Dit maakte minister van Landbouw Julie Collins zaterdag bekend.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky geeft Belarus, een bondgenoot van Rusland, een week de tijd om zijn signaalversterkers in de buurt van de Oekraïense grens weg te halen. Volgens Zelensky gebruikt het buurland die apparatuur om Rusland te helpen bij het uitvoeren van aanvallen op doelwitten in zijn land. "Als ze de apparatuur niet weghalen, dan doen we het zelf."
9 uur geleden