Netanyahu ondergaat operatie voor hernia
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ondergaat zondag een operatie voor een hernia, waarvoor hij onder volledige narcose moet. Vicepremier en justitieminister Yariv Levin vervangt hem tijdelijk.
Het kantoor van Netanyahu meldt dat de hernia zaterdagavond tijdens een routinecontrole werd ontdekt. In overleg met zijn artsen is besloten dat de 74-jarige premier zondag in het ziekenhuis wordt opgenomen. Daarvoor heeft Netanyahu nog een bijeenkomst met het oorlogskabinet, aldus Israëlische media.
De operatie valt samen met nieuwe onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Israëlische media melden dat een Israëlische delegatie zondag in de Egyptische hoofdstad Caïro is gearriveerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
8 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
11 uur geleden