Netanyahu noemt kritiek van Macron een grote fout
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet te spreken over de kritiek die de Franse president Emmanuel Macron vrijdag uitte. Volgens Netanyahu maakte Macron een "grote fout, zowel feitelijk als moreel", schrijven Israëlische media.
Macron zei in een interview met de BBC dat Israël moet stoppen met het doden van vrouwen en baby's in de Gazastrook. Maar volgens Netanyahu is het niet Israëls schuld dat er Palestijnse burgers omkomen in de strijd tegen Hamas. "Het is Hamas dat de evacuatie van burgers blokkeert."
De minister van Defensie Yoav Gallant maakt zich ook kwaad over de kritiek die Israël ten deel valt. "Waar komt het lef vandaan om moraliteit te prediken tijdens een oorlog? Ik wil tegen alle Europese leiders die ons bekritiseren zeggen dat we niet zullen zwijgen of rusten totdat we onze missie hebben volbracht, totdat Hamas is verslagen."
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden