Netanyahu: niets stopt operatie tegen Hamas in Rafah
JERUZALEM (ANP/RTR) - Niets weerhoudt Israël ervan in Rafah een grootschalige grondoperatie tegen Hamas uit te voeren, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag. Hij onderstreepte opnieuw dat dit plan noodzakelijk is voor een overwinning op de Palestijnse beweging.
Israël treft al weken voorbereidingen voor de operatie in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook. De stad wordt door Israël gezien als het laatste grote bolwerk van Hamas. De Verenigde Staten, de belangrijkste bondgenoot van Israël, zijn tegen dit plan en pleiten voor een alternatieve aanpak. Veel Palestijnen zijn sinds de oorlog naar Rafah gevlucht. Netanyahu zei eerder dat de strijdkrachten desnoods zonder Amerikaanse steun Rafah massaal zullen binnenvallen.
Maandag riep de VN-Veiligheidsraad voor de eerste keer op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas. Netanyahu liet toen al weten niet te zullen bezwijken onder internationale druk.
Netanyahu gaat later op zondag onder volledige narcose voor een operatie aan een hernia. "Ik kan u verzekeren dat ik deze behandeling succesvol zal ondergaan en snel weer in actie zal komen", zei hij hierover op de persconferentie. De 74-jarige regeringsleider wordt tijdelijk vervangen door vicepremier en justitieminister Yariv Levin.
Meer uit Buitenland
CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
10 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
12 uur geleden