Netanyahu: niet zeker dat Hamasleider Deif is gedood bij aanval
JERUSALEM (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of de leider van de militaire tak van Hamas, Mohammed Deif, is omgekomen door de Israëlische aanval zaterdag bij Khan Younis. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd op een persconferentie, nadat hij door het leger was bijgepraat over de aanval, die volgens de autoriteiten in Gaza het leven kostte aan negentig Palestijnen.
Eerder meldde het leger dat Deif was getroffen bij de aanval, net als Rafa Salama, Hamas' militaire leider in Khan Younis. Israël ziet de twee als de breinen achter de Hamas-aanval op Israël op 7 oktober. Netanyahu bevestigde dat zij het doelwit waren, maar dat er "geen zekerheid" is dat ze zijn gedood.
"Maar alleen al met de poging om Hamas-leiders te liquideren geven we een boodschap aan de wereld, de boodschap dat de dagen van Hamas zijn geteld", zei Netanyahu, op wat volgens The Jerusalem Post zijn eerste persconferentie in 104 dagen was.
Valse, lege woorden
Een leider van Hamas heeft tegen televisiezender Al Jazeera gezegd dat Deif niet is gedood. "Mohammed Deif luistert naar je op dit moment en bespot je valse, lege woorden", zei hij doelend op de persconferentie van Netanyahu.
Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza trof de aanval het vluchtelingenkamp Al Mawasi. De helft van de mensen die omkwamen zouden vrouwen en kinderen zijn. Ook vielen er driehonderd gewonden.
Netanyahu ging niet in op de berichten over burgerdoden. Hij zei slechts dat hij de aanval had goedgekeurd, nadat hij informatie had gekregen over de situatie ter plaatse. Volgens hem heeft de aanval bijgedragen aan de verdere verzwakking van Hamas.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.
44 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
7 uur geleden