Netanyahu: niet zeker dat Hamasleider Deif is gedood bij aanval
JERUSALEM (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of de leider van de militaire tak van Hamas, Mohammed Deif, is omgekomen door de Israëlische aanval zaterdag bij Khan Younis. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd op een persconferentie, nadat hij door het leger was bijgepraat over de aanval, die volgens de autoriteiten in Gaza het leven kostte aan negentig Palestijnen.
Eerder meldde het leger dat Deif was getroffen bij de aanval, net als Rafa Salama, Hamas' militaire leider in Khan Younis. Israël ziet de twee als de breinen achter de Hamas-aanval op Israël op 7 oktober. Netanyahu bevestigde dat zij het doelwit waren, maar dat er "geen zekerheid" is dat ze zijn gedood.
"Maar alleen al met de poging om Hamas-leiders te liquideren geven we een boodschap aan de wereld, de boodschap dat de dagen van Hamas zijn geteld", zei Netanyahu, op wat volgens The Jerusalem Post zijn eerste persconferentie in 104 dagen was.
Valse, lege woorden
Een leider van Hamas heeft tegen televisiezender Al Jazeera gezegd dat Deif niet is gedood. "Mohammed Deif luistert naar je op dit moment en bespot je valse, lege woorden", zei hij doelend op de persconferentie van Netanyahu.
Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza trof de aanval het vluchtelingenkamp Al Mawasi. De helft van de mensen die omkwamen zouden vrouwen en kinderen zijn. Ook vielen er driehonderd gewonden.
Netanyahu ging niet in op de berichten over burgerdoden. Hij zei slechts dat hij de aanval had goedgekeurd, nadat hij informatie had gekregen over de situatie ter plaatse. Volgens hem heeft de aanval bijgedragen aan de verdere verzwakking van Hamas.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
4 minuten geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
4 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
5 uur geleden