Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: niet zeker dat Hamasleider Deif is gedood bij aanval

Netanyahu: niet zeker dat Hamasleider Deif is gedood bij aanval

JERUSALEM (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of de leider van de militaire tak van Hamas, Mohammed Deif, is omgekomen door de Israëlische aanval zaterdag bij Khan Younis. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd op een persconferentie, nadat hij door het leger was bijgepraat over de aanval, die volgens de autoriteiten in Gaza het leven kostte aan negentig Palestijnen.

Eerder meldde het leger dat Deif was getroffen bij de aanval, net als Rafa Salama, Hamas' militaire leider in Khan Younis. Israël ziet de twee als de breinen achter de Hamas-aanval op Israël op 7 oktober. Netanyahu bevestigde dat zij het doelwit waren, maar dat er "geen zekerheid" is dat ze zijn gedood.

"Maar alleen al met de poging om Hamas-leiders te liquideren geven we een boodschap aan de wereld, de boodschap dat de dagen van Hamas zijn geteld", zei Netanyahu, op wat volgens The Jerusalem Post zijn eerste persconferentie in 104 dagen was.

Valse, lege woorden

Een leider van Hamas heeft tegen televisiezender Al Jazeera gezegd dat Deif niet is gedood. "Mohammed Deif luistert naar je op dit moment en bespot je valse, lege woorden", zei hij doelend op de persconferentie van Netanyahu.

Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza trof de aanval het vluchtelingenkamp Al Mawasi. De helft van de mensen die omkwamen zouden vrouwen en kinderen zijn. Ook vielen er driehonderd gewonden.

Netanyahu ging niet in op de berichten over burgerdoden. Hij zei slechts dat hij de aanval had goedgekeurd, nadat hij informatie had gekregen over de situatie ter plaatse. Volgens hem heeft de aanval bijgedragen aan de verdere verzwakking van Hamas.

Meer uit Buitenland

Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

19 minuten geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

1 uur geleden
Aantal gevallen meningitisuitbraak VK stijgt naar 34

CANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.

1 uur geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz opnieuw aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.

2 uur geleden
Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

4 uur geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

9 uur geleden