Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu na aanval op zijn woning: niets zal ons afschrikken

Netanyahu na aanval op zijn woning: niets zal ons afschrikken

CAESAREA (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft met een videoboodschap gereageerd op de droneaanval op zijn woning. Volgens Israëlische media benadrukt hij daarin dat "niets ons zal afschrikken" en dat Israël "de oorlog zal winnen".

Volgens een woordvoerder was Netanyahu niet thuis toen de drone insloeg in Caesarea, waar Netanyahu een privévilla heeft, naast zijn ambtswoning in Jeruzalem. Het is niet duidelijk of de woning ook geraakt is door de drone, die vermoedelijk van Hezbollah afkomstig is.

"Twee dagen geleden hebben we de massamoordenaar Yahya Sinwar uitgeschakeld", zei Netanyahu in de video. "Zoals ik eerder zei, zijn we verwikkeld in een existentiële oorlog en zullen we doorgaan tot het einde."

Sinwar was de hoogste leider van de Palestijnse militante beweging Hamas. Die wordt gesteund door de Libanese bondgenoot Hezbollah, die volgens Israël zaterdag meer dan honderd drones en raketten heeft afgevuurd op het noorden van Israël.

Meer uit Buitenland

Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

19 minuten geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

21 minuten geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

1 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

2 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

2 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

2 uur geleden
Beschadigde Russische olietanker drijft richting Libische kust

TRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.

2 uur geleden