Netanyahu moet in 30 dagen immuniteit regelen
JERUZALEM (ANP) - De hoogste openbaar aanklager in Israël, Avichai Mandelblit heeft premier Benjamin Netanyahu en het parlement dertig dagen de tijd gegeven om te kijken of de premier gebruikmaakt van zijn recht op parlementaire onschendbaarheid, berichtte de Jerusalem Post.
De aanklager maakte dit in een brief aan parlementsvoorzitter Yuli Edelstein duidelijk en zei dat het proces wegens corruptie in een rechtbank in Jeruzalem gaat beginnen.
Mandelblit voert de druk op Netanyahu en de volksvertegenwoordiging op. Hij stuurde ook een lijst van mensen die worden opgeroepen te getuigen in de drie strafzaken tegen Netanyahu, voornamelijk wegens corruptie en machtsmisbruik. Onder de beoogde getuigen zijn miljardairs, ministers, chefs van veiligheidsdiensten en zakenlieden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.
9 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
52 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.
2 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.
3 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.
4 uur geleden