Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu moet in 30 dagen immuniteit regelen

Netanyahu moet in 30 dagen immuniteit regelen

JERUZALEM (ANP) - De hoogste openbaar aanklager in Israël, Avichai Mandelblit heeft premier Benjamin Netanyahu en het parlement dertig dagen de tijd gegeven om te kijken of de premier gebruikmaakt van zijn recht op parlementaire onschendbaarheid, berichtte de Jerusalem Post.

De aanklager maakte dit in een brief aan parlementsvoorzitter Yuli Edelstein duidelijk en zei dat het proces wegens corruptie in een rechtbank in Jeruzalem gaat beginnen.

Mandelblit voert de druk op Netanyahu en de volksvertegenwoordiging op. Hij stuurde ook een lijst van mensen die worden opgeroepen te getuigen in de drie strafzaken tegen Netanyahu, voornamelijk wegens corruptie en machtsmisbruik. Onder de beoogde getuigen zijn miljardairs, ministers, chefs van veiligheidsdiensten en zakenlieden.

Meer uit Buitenland

Ook Frankrijk had heetste zomer sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.

15 minuten geleden
Syrië begonnen met vernietigen overblijfselen chemische wapens

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.

57 minuten geleden
Lichaam Mladić aangekomen in Servië

BELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.

1 uur geleden
Honderden ziek na gratis schoollunch in Indonesië

REMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.

2 uur geleden
Man met wapen opgepakt op Brussels treinstation

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.

2 uur geleden
Rekenkamer: onzeker of EU in 2030 voldoende defensieparaat is

LUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.

3 uur geleden
Trump: geen belastingvoordeel voor scholen die minderheden helpen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.

3 uur geleden