Netanyahu moet in 30 dagen immuniteit regelen
JERUZALEM (ANP) - De hoogste openbaar aanklager in Israël, Avichai Mandelblit heeft premier Benjamin Netanyahu en het parlement dertig dagen de tijd gegeven om te kijken of de premier gebruikmaakt van zijn recht op parlementaire onschendbaarheid, berichtte de Jerusalem Post.
De aanklager maakte dit in een brief aan parlementsvoorzitter Yuli Edelstein duidelijk en zei dat het proces wegens corruptie in een rechtbank in Jeruzalem gaat beginnen.
Mandelblit voert de druk op Netanyahu en de volksvertegenwoordiging op. Hij stuurde ook een lijst van mensen die worden opgeroepen te getuigen in de drie strafzaken tegen Netanyahu, voornamelijk wegens corruptie en machtsmisbruik. Onder de beoogde getuigen zijn miljardairs, ministers, chefs van veiligheidsdiensten en zakenlieden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
3 uur geleden