Netanyahu mag nieuwe regering proberen te vormen
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische demissionair premier Benjamin Netanyahu mag als eerste een poging doen om een regering te vormen. Dat wordt naar verwachting een lastige klus vanwege het versplinterde politieke landschap.
De Likud-partij van Netanyahu werd bij de verkiezingen van 23 maart de grootste, maar is met een kwart van de zetels in het parlement afhankelijk van bondgenoten. De vorming van een coalitie zal naar verwachting zeer moeizaam verlopen omdat er geen duidelijke meerderheid is.
President Reuven Rivlin denkt dat geen enkele kandidaat "een realistische kans" heeft op een meerderheid in het parlement, maar moet volgens de wet iemand voordragen. Hij heeft na gesprekken met de partijleiders gekozen voor Netanyahu, omdat de meeste parlementariërs de voorkeur voor hem hebben uitgesproken. Op basis daarvan denkt Rivlin dat de demissionair premier van iedereen de grootste kans op slagen heeft.
Indien het niet lukt om een nieuwe regering te vormen moeten er nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. In dat geval moeten inwoners van Israël voor de vijfde keer in korte tijd naar de stembus. De parlementsverkiezingen van vorige maand waren al de vierde in slechts twee jaar tijd.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - De grote natuurbranden van de afgelopen weken in Indonesië hebben voor ademhalingsproblemen gezorgd bij meer dan 170.000 mensen, meldt het ministerie van Gezondheid. Door de branden op de eilanden Borneo, Sumatra en Papoea is op veel plekken een giftige smog ontstaan.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De buitenlandministers van de G7-landen en EU-buitenlandchef Kaja Kallas roepen de Houthi's op onmiddellijk alle militaire acties, bedreigingen en aanvallen op de civiele scheepvaart te staken. Dat doen zij in een dinsdag uitgebrachte verklaring. Iran moet stoppen met wapenleveringen en steun aan de Houthi's, stellen zij in dezelfde verklaring.
17 minuten geledenTURGUTLU (ANP/AFP/RTR) - Elf leerlingen zijn gewond geraakt bij een schietpartij bij een middelbare school in het westen van Turkije. Twee van hen zijn ernstig gewond. De vermeende schutter, een minderjarige, is aangehouden. Dat heeft justitieminister Akin Gürlek bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt het tijd om het vetorecht in de VN-Veiligheidsraad af te schaffen. Nu kunnen de vijf permanente leden van de raad nog resoluties tegenhouden, maar volgens Erdogan past dat niet langer bij "de werkelijkheid van de huidige wereld".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.
5 uur geledenTOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.
5 uur geleden