Netanyahu mag nieuwe regering proberen te vormen
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische demissionair premier Benjamin Netanyahu mag als eerste een poging doen om een regering te vormen. Dat wordt naar verwachting een lastige klus vanwege het versplinterde politieke landschap.
De Likud-partij van Netanyahu werd bij de verkiezingen van 23 maart de grootste, maar is met een kwart van de zetels in het parlement afhankelijk van bondgenoten. De vorming van een coalitie zal naar verwachting zeer moeizaam verlopen omdat er geen duidelijke meerderheid is.
President Reuven Rivlin denkt dat geen enkele kandidaat "een realistische kans" heeft op een meerderheid in het parlement, maar moet volgens de wet iemand voordragen. Hij heeft na gesprekken met de partijleiders gekozen voor Netanyahu, omdat de meeste parlementariërs de voorkeur voor hem hebben uitgesproken. Op basis daarvan denkt Rivlin dat de demissionair premier van iedereen de grootste kans op slagen heeft.
Indien het niet lukt om een nieuwe regering te vormen moeten er nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. In dat geval moeten inwoners van Israël voor de vijfde keer in korte tijd naar de stembus. De parlementsverkiezingen van vorige maand waren al de vierde in slechts twee jaar tijd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
4 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
6 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
10 uur geleden