Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: lukt ons niet zo min mogelijk slachtoffers te maken

Netanyahu: lukt ons niet zo min mogelijk slachtoffers te maken

TEL AVIV (ANP) - Israël is "niet succesvol" in zijn pogingen het aantal burgerslachtoffers in Gaza te minimaliseren. Dat zei Benjamin Netanyahu donderdagavond in een interview met het Amerikaanse CBS News. De Israëlische premier reageerde op de vraag of hij niet bang is dat het Israëlische geweld in de Gazastrook alleen maar tot meer haat zal leiden onder Palestijnen.

"Elke burgerdode is tragisch", zei Netanyahu. "En we zouden er niet een moeten hebben, want we doen alles wat we kunnen om burgers uit de gevarenzone te houden". Hij refereerde aan onder meer de pamfletten die de Israëlische luchtmacht donderdag boven het zuiden van de Gazastrook uitstrooide en waarmee Palestijnen worden opgeroepen om te vluchten. "Maar helaas, we zijn niet succesvol", vervolgde hij.

Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zijn al meer dan 11.500 Palestijnse burgers om het leven gekomen door het oorlogsgeweld. Onder hen zijn 4700 kinderen.

Netanyahu herhaalde ook dat het niet de bedoeling is om Gaza te bezetten, maar om het gebied te "deradicaliseren". Daarbij verwees hij naar Duitsland en Japan, waar na de Tweede Wereldoorlog onder geallieerde leiding een "cultuurverandering" tot stand werd gebracht. "We hebben hier een cultuurverandering nodig", zei hij. "En dat betekent niet alleen ervoor zorgen dat Gaza wordt gedemilitariseerd, maar ook dat Gaza wordt gederadicaliseerd."

Meer uit Buitenland

Orkaan Erin zwakt iets af in kracht

MIAMI (ANP/RTR) - Orkaan Erin is boven de Caribische eilanden afgezwakt tot een orkaan van categorie 4. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) in een update.

2 uur geleden
Staten sturen honderden leden Nationale Garde naar Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse gouverneurs van de Amerikaanse staten West Virginia, South Carolina en Ohio sturen op verzoek van president Donald Trump honderden leden van de Nationale Garde naar Washington.

3 uur geleden
Europa beslist dit weekend over bijstaan Zelensky in Washington

BERLIJN (ANP/RTR) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.

3 uur geleden
Melania Trump in brief aan Poetin: het is tijd voor vrede

WASHINGTON (ANP) - De conservatieve Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft de inhoud gepubliceerd van een brief die Melania Trump haar man, president Donald Trump, heeft laten overhandigen aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat gebeurde in Alaska, waar de twee leiders elkaar spraken over de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
Demonstranten stichten brand in kantoor regeringspartij Servië

BELGRADO (ANP) - Voor de vijfde nacht op rij zijn in verschillende Servische steden rellen uitgebroken tussen demonstranten en de politie. In de stad Valjevo stichtten demonstranten brand in leegstaande kantoren van de regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic.

5 uur geleden
Europa beslist dit weekend over bijstaan Zelensky in Washington

BERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.

7 uur geleden
Zelensky formuleert eisen voor vrede met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.

11 uur geleden