Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu kondigt versoepeling coronamaatregelen Israël aan

Netanyahu kondigt versoepeling coronamaatregelen Israël aan

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israël gaat de maatregelen om het nieuwe coronavirus tegen te gaan versoepelen. Dat heeft premier Benjamin Netanyahu zaterdag bekendgemaakt. In het land geldt nu nog een lockdown waardoor mensen zoveel mogelijk thuis moeten blijven.

"We hebben erg weinig sterfgevallen en we staan er goed voor. Daardoor is het mogelijk dat we de regels wat aanpassen", aldus de minister-president. Vanaf zondag worden de maatregelen "verantwoordelijk versoepeld". Netanyahu: "We gaan de economie weer op gang brengen."

Ongeveer 30 procent van de Israëliërs mag vanaf zondag weer aan het werk, als ze zich aan strenge hygiënevoorschriften houden. Het gaat onder meer om mensen die in de IT werken. Groepen van tien mensen of minder mogen weer bijeen komen, als ze zich aan alle maatregelen houden en minstens twee meter bij elkaar vandaan blijven.

Mensen van 67 jaar of ouder en mensen met medische problemen mogen nog niet naar buiten. Sporten mag alleen in de nabije omgeving van de woning met maximaal één ander persoon.

In Israël zijn zeker 13.000 mensen besmet met het longvirus en zijn 164 geregistreerde coronadoden.

Meer uit Buitenland

CBS: Oeganda en Honduras willen migranten van VS opvangen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.

16 minuten geleden
Trump wil na universiteiten strijd aangaan met musea

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.

56 minuten geleden
Politico: VS willen gesprek Poetin-Zelensky in Boedapest houden

BOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.

2 uur geleden
Bron: VS, Oekraïne en Europa maken haast met veiligheidsgaranties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.

4 uur geleden
EU-kopstuk: volgende sanctiepakket tegen Rusland volgende maand

BRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.

4 uur geleden
Netanyahu schrijft boze brief aan Macron om erkenning Palestina

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een boze brief gestuurd aan de Franse president Emmanuel Macron over zijn beslissing de Palestijnse staat te erkennen. Hij schrijft dat Macron daarmee "olie op het antisemitische vuur" heeft gegooid.

4 uur geleden
Indiase leider voor het eerst in jaren weer naar China

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.

5 uur geleden