Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Israëlische leger gaat Rafah hoe dan ook binnen

Netanyahu: Israëlische leger gaat Rafah hoe dan ook binnen

TEL AVIV (ANP) - President Benjamin Netanyahu van Israël herhaalt dat Israëlische grondtroepen de stad Rafah zullen binnengaan, maar dat Palestijnse burgers de kans krijgen te vertrekken. Hij zegt dat in een interview met de Amerikaanse zender ABC News, dat later op zondag wordt uitgezonden. "Zij die zeggen dat we in geen geval Rafah binnen moeten gaan, zeggen feitelijk: verlies de oorlog", zegt Netanyahu in een fragment dat ABC News op zijn website heeft gepubliceerd.

Op de vraag waar de circa 1,4 miljoen mensen die in de stad aan de Egyptische grens verblijven naartoe moeten, antwoordt Netanyahu dat zij naar de gebieden ten noorden van de stad kunnen waar het Israëlische leger Hamas heeft verdreven. "We werken nu aan een gedetailleerd plan." Hoe veel tijd daar voor nodig is, wilde hij niet zeggen. "Maar we zullen het doen. We zullen de laatste terroristische bataljons van Hamas pakken in Rafah, wat het laatste bastion is."

Het Israëlische voornemen heeft internationaal tot veel kritiek geleid, onder meer van de Verenigde Staten. Ook EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft zijn bezorgdheid uitgesproken, net als demissionair minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot. Hamas heeft zaterdag gewaarschuwd dat een aanval op Rafah tot "tienduizenden doden en gewonden" kan leiden.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

1 uur geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

1 uur geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

2 uur geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Rusland: geen sprake van eventueel driehoeksoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.

3 uur geleden
Nog tienduizenden mensen zonder stroom door storing San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.

3 uur geleden
Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.

4 uur geleden