Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Israëlische leger gaat Rafah hoe dan ook binnen

Netanyahu: Israëlische leger gaat Rafah hoe dan ook binnen

TEL AVIV (ANP) - President Benjamin Netanyahu van Israël herhaalt dat Israëlische grondtroepen de stad Rafah zullen binnengaan, maar dat Palestijnse burgers de kans krijgen te vertrekken. Hij zegt dat in een interview met de Amerikaanse zender ABC News, dat later op zondag wordt uitgezonden. "Zij die zeggen dat we in geen geval Rafah binnen moeten gaan, zeggen feitelijk: verlies de oorlog", zegt Netanyahu in een fragment dat ABC News op zijn website heeft gepubliceerd.

Op de vraag waar de circa 1,4 miljoen mensen die in de stad aan de Egyptische grens verblijven naartoe moeten, antwoordt Netanyahu dat zij naar de gebieden ten noorden van de stad kunnen waar het Israëlische leger Hamas heeft verdreven. "We werken nu aan een gedetailleerd plan." Hoe veel tijd daar voor nodig is, wilde hij niet zeggen. "Maar we zullen het doen. We zullen de laatste terroristische bataljons van Hamas pakken in Rafah, wat het laatste bastion is."

Het Israëlische voornemen heeft internationaal tot veel kritiek geleid, onder meer van de Verenigde Staten. Ook EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft zijn bezorgdheid uitgesproken, net als demissionair minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot. Hamas heeft zaterdag gewaarschuwd dat een aanval op Rafah tot "tienduizenden doden en gewonden" kan leiden.

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

5 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

5 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

6 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

8 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

8 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

8 uur geleden