Netanyahu: Israëlische leger gaat Rafah hoe dan ook binnen
TEL AVIV (ANP) - President Benjamin Netanyahu van Israël herhaalt dat Israëlische grondtroepen de stad Rafah zullen binnengaan, maar dat Palestijnse burgers de kans krijgen te vertrekken. Hij zegt dat in een interview met de Amerikaanse zender ABC News, dat later op zondag wordt uitgezonden. "Zij die zeggen dat we in geen geval Rafah binnen moeten gaan, zeggen feitelijk: verlies de oorlog", zegt Netanyahu in een fragment dat ABC News op zijn website heeft gepubliceerd.
Op de vraag waar de circa 1,4 miljoen mensen die in de stad aan de Egyptische grens verblijven naartoe moeten, antwoordt Netanyahu dat zij naar de gebieden ten noorden van de stad kunnen waar het Israëlische leger Hamas heeft verdreven. "We werken nu aan een gedetailleerd plan." Hoe veel tijd daar voor nodig is, wilde hij niet zeggen. "Maar we zullen het doen. We zullen de laatste terroristische bataljons van Hamas pakken in Rafah, wat het laatste bastion is."
Het Israëlische voornemen heeft internationaal tot veel kritiek geleid, onder meer van de Verenigde Staten. Ook EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft zijn bezorgdheid uitgesproken, net als demissionair minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot. Hamas heeft zaterdag gewaarschuwd dat een aanval op Rafah tot "tienduizenden doden en gewonden" kan leiden.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
6 uur geleden