Netanyahu: Israëlische leger gaat Rafah hoe dan ook binnen
TEL AVIV (ANP) - President Benjamin Netanyahu van Israël herhaalt dat Israëlische grondtroepen de stad Rafah zullen binnengaan, maar dat Palestijnse burgers de kans krijgen te vertrekken. Hij zegt dat in een interview met de Amerikaanse zender ABC News, dat later op zondag wordt uitgezonden. "Zij die zeggen dat we in geen geval Rafah binnen moeten gaan, zeggen feitelijk: verlies de oorlog", zegt Netanyahu in een fragment dat ABC News op zijn website heeft gepubliceerd.
Op de vraag waar de circa 1,4 miljoen mensen die in de stad aan de Egyptische grens verblijven naartoe moeten, antwoordt Netanyahu dat zij naar de gebieden ten noorden van de stad kunnen waar het Israëlische leger Hamas heeft verdreven. "We werken nu aan een gedetailleerd plan." Hoe veel tijd daar voor nodig is, wilde hij niet zeggen. "Maar we zullen het doen. We zullen de laatste terroristische bataljons van Hamas pakken in Rafah, wat het laatste bastion is."
Het Israëlische voornemen heeft internationaal tot veel kritiek geleid, onder meer van de Verenigde Staten. Ook EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft zijn bezorgdheid uitgesproken, net als demissionair minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot. Hamas heeft zaterdag gewaarschuwd dat een aanval op Rafah tot "tienduizenden doden en gewonden" kan leiden.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
5 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
6 uur geleden