Netanyahu: Israëlische acties deze week waren nog maar het begin
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische tegenoffensief van deze week was "nog maar het begin" van de strijd tegen Hamas, zegt premier Benjamin Netanyahu. Hij zegt niet wat er nu zal volgen of hoelang de strijd nog zal duren, maar wel dat Israël hard zal terugslaan na het offensief van Hamas. "We raken onze vijanden met een ongekende kracht."
Israël voert sinds afgelopen zaterdag veel bombardementen uit op de Gazastrook en het leger zei eerder al een grondoffensief voor te bereiden. Het blijft onduidelijk wanneer die operatie zal beginnen.
Israël zal de "verschrikkelijke daden van onze vijanden nooit vergeten of vergeven", aldus Netanyahu. "We vechten als leeuwen voor ons thuis."
De premier hield een korte toespraak op televisie die vrijdagavond werd uitgezonden. Dat is ongebruikelijk, omdat op dat moment de sabbat al was begonnen, de wekelijkse rustdag in het jodendom.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
12 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
13 uur geleden