Netanyahu: Israël heeft geen tijdschema voor beëindigen geweld
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël kan niet zeggen wanneer er wordt gestopt met de aanvallen op de Gazastrook. Premier Benjamin Netanyahu vertelde in gesprek met Israëlische media dat het niet mogelijk is om een tijdschema te maken.
Netanyahu is uit op een "krachtige afschrikking" om toekomstige conflicten met Hamas te voorkomen. Hij zei dat Israël de doelen van de operatie tegen de militante Palestijnen wil bereiken en dat eerdere operaties lang duurden. "Een tijdschema is dus niet mogelijk".
Israël en Hamas voeren sinds vorige week maandag zware beschietingen op elkaar uit. Een militaire bron verklaarde woensdag dat Israël onderzoekt wanneer het mogelijk is om een wapenstilstand met Hamas af te kondigen. De anonieme bron zei dat een staakt-het-vuren mogelijk is, maar dat nog dagen bombarderen ook een optie is.
Evalueren
"We bekijken wat het beste moment is voor een wapenstilstand", aldus de bron tegen persbureau AFP. Israël is bezig met evalueren of de mogelijkheden van Hamas om Israël aan te vallen genoeg zijn verkleind. "De Hamas-leiding van Gaza moet begrijpen dat de raketaanvallen op Israël niet mogen blijven plaatsvinden", zei de militaire bron.
Het geweld heeft het leven gekost aan meer dan 200 mensen, vooral in de Gazastrook. Daar raakte de infrastructuur ernstig beschadigd door de aanhoudende strijd tussen Israël en militante Palestijnen. Tienduizenden Palestijnen zijn hun huizen ontvlucht en in Israël moeten veel mensen schuilen voor raketbeschietingen.
Internationaal groeit de druk om een wapenstilstand te sluiten en ook in Israël vragen commentatoren zich af hoe zinvol het is om de strijd voort te zetten. De krant Jerusalem Post schreef dat inmiddels wel duidelijk is dat Israël niet van plan is grondtroepen te sturen om een veel hardere klap uit te delen aan Hamas.
Conflict niet te winnen
Een conflict is daardoor volgens de krant waarschijnlijk door geen van de strijdende partijen te winnen. Israël zou weliswaar enkele topfiguren hebben uitgeschakeld, maar Hamas en Islamitische Jihad zouden nog steeds beschikken over vele duizenden strijders en raketten.
Bronnen zeggen tegen de krant dat Israël de afgelopen anderhalve week twee keer heeft geprobeerd om de belangrijke Hamas-commandant Mohammed Deif te doden. Hij kwam in beide gevallen op het laatste moment weg. De Israëlische autoriteiten lijken dat volgens de krant aan te voeren als reden om door te gaan met de luchtaanvallen.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
36 minuten geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
9 uur geleden