Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Israël heeft alle doelen bereikt bij aanval op Iran

Netanyahu: Israël heeft alle doelen bereikt bij aanval op Iran

TEL AVIV (AFP/RTR/AFP) - Israël heeft bij de aanval op Iran in de nacht van vrijdag op zaterdag "alle doelen bereikt", zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag in een toespraak. Hij noemde de aanval "nauwkeurig en krachtig".

Volgens hem heeft het leger de verdedigingscapaciteiten van Iran geraakt. Ook verminderde de aanval het vermogen van het land om raketten te produceren die het op Israël kan afschieten.

Met de aanval kwam Israël volgens de premier de belofte na om de aanval van Iran op Israël op 1 oktober te wreken. Toen vuurde Iran bijna tweehonderd raketten af, als wraak voor de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh en Hezbollahleider Hassan Nasrallah, en de Israëlische inval in Libanon.

Materiële schade

Ook de hoogste religieuze leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, reageerde zondag op de Israëlische aanval. Hij schreef op X dat die "niet geminimaliseerd, noch overdreven" moet worden. Bij de aanval kwamen vier Iraanse soldaten om en werd beperkte materiële schade aangericht.

Khamenei riep zelf niet op tot vergelding. Hij zei dat de regering moet beslissen hoe een reactie er uitziet, en dat in het beste belang van het Iraanse volk als leidraad. Iran heeft een gekozen president, Masoud Pezeshkian, maar die moet wel verantwoording afleggen aan de ayatollah.

Verschillende landen, waaronder de Verenigde Staten, dringen er bij Iran op aan niet te reageren op de aanval en de geweldcyclus van de afgelopen maanden te doorbreken.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

1 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

3 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

13 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

13 uur geleden
Merz opnieuw CDU-partijvoorzitter met 91 procent van de stemmen

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.

14 uur geleden
Zelensky: VS en Rusland willen dat Oekraïne Donbas opgeeft

KYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.

14 uur geleden
NASA wil maanmissie volgende maand alsnog lanceren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.

15 uur geleden