Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Iran vreest eigen bevolking meer dan Israël

Netanyahu: Iran vreest eigen bevolking meer dan Israël

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei bang is voor de eigen bevolking. Hij richt zich in een videoboodschap direct tot de Iraniërs en roept hen op niet "de hoop te verliezen" dat het regime vervangen kan worden.

"Er is een ding dat Khamenei meer vreest dan Israël. Dat zijn jullie, het Iraanse volk", zegt Netanyahu in de video op X. "Daarom geven ze zoveel geld uit om jullie hoop en dromen te vernietigen. Maar ik zeg jullie dit: laat jullie dromen niet sterven. Ik hoor het gefluister: vrouwen, leven, vrijheid." Die drie woorden vormden het credo van de grote protesten in Iran eind 2022. Die protesten werden hard neergeslagen, met honderden doden en duizenden gearresteerden.

Netanyahu zegt in de video dat Iran 2,3 miljard euro heeft uitgegeven aan de luchtaanvallen op Israël van vorige maand. Volgens de Israëlische premier is dat geld dat ook had kunnen worden uitgegeven aan de gezondheidszorg of het onderwijs. "Het regime wil jullie toekomst verwoesten, net als onze staat." Volgens Netanyahu staan Israël "en anderen in de vrije wereld" aan de kant van de Iraanse bevolking.

Meer uit Buitenland

Betogers vormen menselijke keten rond Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.

1 uur geleden
Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

8 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

12 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

13 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

13 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

14 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

15 uur geleden