Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Iran vreest eigen bevolking meer dan Israël

Netanyahu: Iran vreest eigen bevolking meer dan Israël

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei bang is voor de eigen bevolking. Hij richt zich in een videoboodschap direct tot de Iraniërs en roept hen op niet "de hoop te verliezen" dat het regime vervangen kan worden.

"Er is een ding dat Khamenei meer vreest dan Israël. Dat zijn jullie, het Iraanse volk", zegt Netanyahu in de video op X. "Daarom geven ze zoveel geld uit om jullie hoop en dromen te vernietigen. Maar ik zeg jullie dit: laat jullie dromen niet sterven. Ik hoor het gefluister: vrouwen, leven, vrijheid." Die drie woorden vormden het credo van de grote protesten in Iran eind 2022. Die protesten werden hard neergeslagen, met honderden doden en duizenden gearresteerden.

Netanyahu zegt in de video dat Iran 2,3 miljard euro heeft uitgegeven aan de luchtaanvallen op Israël van vorige maand. Volgens de Israëlische premier is dat geld dat ook had kunnen worden uitgegeven aan de gezondheidszorg of het onderwijs. "Het regime wil jullie toekomst verwoesten, net als onze staat." Volgens Netanyahu staan Israël "en anderen in de vrije wereld" aan de kant van de Iraanse bevolking.

Meer uit Buitenland

Beijing verbiedt dronebezit na zorgen over veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.

13 minuten geleden
Frankrijk komt met nieuw voorstel voor maatregelen sociale media

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.

59 minuten geleden
Nog veel vermisten na kapseizen schip in Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.

1 uur geleden
Houthi's: Saudi-Arabië voerde binnen 24 uur ruim 50 aanvallen uit

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.

12 uur geleden
Prognose: links oppositieblok wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.

12 uur geleden
Tusk verwijt Rusland escalatie na aanval op trein naar Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.

14 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht door opgelaaid geweld in Jemen

SANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.

15 uur geleden