Netanyahu: Iran vreest eigen bevolking meer dan Israël
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei bang is voor de eigen bevolking. Hij richt zich in een videoboodschap direct tot de Iraniërs en roept hen op niet "de hoop te verliezen" dat het regime vervangen kan worden.
"Er is een ding dat Khamenei meer vreest dan Israël. Dat zijn jullie, het Iraanse volk", zegt Netanyahu in de video op X. "Daarom geven ze zoveel geld uit om jullie hoop en dromen te vernietigen. Maar ik zeg jullie dit: laat jullie dromen niet sterven. Ik hoor het gefluister: vrouwen, leven, vrijheid." Die drie woorden vormden het credo van de grote protesten in Iran eind 2022. Die protesten werden hard neergeslagen, met honderden doden en duizenden gearresteerden.
Netanyahu zegt in de video dat Iran 2,3 miljard euro heeft uitgegeven aan de luchtaanvallen op Israël van vorige maand. Volgens de Israëlische premier is dat geld dat ook had kunnen worden uitgegeven aan de gezondheidszorg of het onderwijs. "Het regime wil jullie toekomst verwoesten, net als onze staat." Volgens Netanyahu staan Israël "en anderen in de vrije wereld" aan de kant van de Iraanse bevolking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
7 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
14 uur geleden