Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard

Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat voor 25 miljard dollar een nieuwe fabriek bouwen in Israël. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag. Volgens hem gaat het om de grootste internationale bedrijfsinvestering ooit in Israël.

De fabriek komt te staan bij de stad Kirjat Gat en moet in 2027 open. Er zullen duizenden mensen aan het werk gaan, aldus een verklaring van het Israëlische ministerie van Financiën. Netanyahu spreekt van "een geweldige prestatie voor de Israëlische economie". Israël zal subsidies verstrekken voor de bouw.

Intel zit al bijna vijf decennia in Israël en is daar een belangrijke werkgever. In 2017 nam Intel nog het Israëlische bedrijf Mobileye Global over voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is actief met technologie voor zelfrijdende auto's en werd vorig jaar naar de beurs in New York gebracht.

Reactie Intel

Intel liet in een verklaring weten dat de activiteiten in Israël een "cruciale rol" hebben gespeeld in het wereldwijde succes van het bedrijf. "Onze intentie om de productiecapaciteit in Israël te vergroten wordt gedreven door onze toewijding om aan de toekomstige vraag te voldoen. We waarderen de aanhoudende steun van de Israëlische overheid", aldus Intel.

Vrijdag werd nog bekend dat Intel ook in het Poolse Wroclaw een nieuwe fabriek wil bouwen. Daarmee is een investering gemoeid van 4,2 miljard euro. Intel-topman Pat Gelsinger maakte dat bekend bij een bezoek aan Wroclaw in het zuidwesten van Polen. Ook in het Duitse Maagdenburg heeft Intel plannen voor een nieuwe fabriek.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

4 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

8 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

8 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

9 uur geleden