Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard

Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat voor 25 miljard dollar een nieuwe fabriek bouwen in Israël. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag. Volgens hem gaat het om de grootste internationale bedrijfsinvestering ooit in Israël.

De fabriek komt te staan bij de stad Kirjat Gat en moet in 2027 open. Er zullen duizenden mensen aan het werk gaan, aldus een verklaring van het Israëlische ministerie van Financiën. Netanyahu spreekt van "een geweldige prestatie voor de Israëlische economie". Israël zal subsidies verstrekken voor de bouw.

Intel zit al bijna vijf decennia in Israël en is daar een belangrijke werkgever. In 2017 nam Intel nog het Israëlische bedrijf Mobileye Global over voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is actief met technologie voor zelfrijdende auto's en werd vorig jaar naar de beurs in New York gebracht.

Reactie Intel

Intel liet in een verklaring weten dat de activiteiten in Israël een "cruciale rol" hebben gespeeld in het wereldwijde succes van het bedrijf. "Onze intentie om de productiecapaciteit in Israël te vergroten wordt gedreven door onze toewijding om aan de toekomstige vraag te voldoen. We waarderen de aanhoudende steun van de Israëlische overheid", aldus Intel.

Vrijdag werd nog bekend dat Intel ook in het Poolse Wroclaw een nieuwe fabriek wil bouwen. Daarmee is een investering gemoeid van 4,2 miljard euro. Intel-topman Pat Gelsinger maakte dat bekend bij een bezoek aan Wroclaw in het zuidwesten van Polen. Ook in het Duitse Maagdenburg heeft Intel plannen voor een nieuwe fabriek.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

1 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

3 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

5 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

7 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

8 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden