Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat voor 25 miljard dollar een nieuwe fabriek bouwen in Israël. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag. Volgens hem gaat het om de grootste internationale bedrijfsinvestering ooit in Israël.
De fabriek komt te staan bij de stad Kirjat Gat en moet in 2027 open. Er zullen duizenden mensen aan het werk gaan, aldus een verklaring van het Israëlische ministerie van Financiën. Netanyahu spreekt van "een geweldige prestatie voor de Israëlische economie". Israël zal subsidies verstrekken voor de bouw.
Intel zit al bijna vijf decennia in Israël en is daar een belangrijke werkgever. In 2017 nam Intel nog het Israëlische bedrijf Mobileye Global over voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is actief met technologie voor zelfrijdende auto's en werd vorig jaar naar de beurs in New York gebracht.
Reactie Intel
Intel liet in een verklaring weten dat de activiteiten in Israël een "cruciale rol" hebben gespeeld in het wereldwijde succes van het bedrijf. "Onze intentie om de productiecapaciteit in Israël te vergroten wordt gedreven door onze toewijding om aan de toekomstige vraag te voldoen. We waarderen de aanhoudende steun van de Israëlische overheid", aldus Intel.
Vrijdag werd nog bekend dat Intel ook in het Poolse Wroclaw een nieuwe fabriek wil bouwen. Daarmee is een investering gemoeid van 4,2 miljard euro. Intel-topman Pat Gelsinger maakte dat bekend bij een bezoek aan Wroclaw in het zuidwesten van Polen. Ook in het Duitse Maagdenburg heeft Intel plannen voor een nieuwe fabriek.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
8 uur geleden