Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard

Netanyahu: Intel bouwt nieuwe chipfabriek Israël voor 25 miljard

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat voor 25 miljard dollar een nieuwe fabriek bouwen in Israël. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag. Volgens hem gaat het om de grootste internationale bedrijfsinvestering ooit in Israël.

De fabriek komt te staan bij de stad Kirjat Gat en moet in 2027 open. Er zullen duizenden mensen aan het werk gaan, aldus een verklaring van het Israëlische ministerie van Financiën. Netanyahu spreekt van "een geweldige prestatie voor de Israëlische economie". Israël zal subsidies verstrekken voor de bouw.

Intel zit al bijna vijf decennia in Israël en is daar een belangrijke werkgever. In 2017 nam Intel nog het Israëlische bedrijf Mobileye Global over voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is actief met technologie voor zelfrijdende auto's en werd vorig jaar naar de beurs in New York gebracht.

Reactie Intel

Intel liet in een verklaring weten dat de activiteiten in Israël een "cruciale rol" hebben gespeeld in het wereldwijde succes van het bedrijf. "Onze intentie om de productiecapaciteit in Israël te vergroten wordt gedreven door onze toewijding om aan de toekomstige vraag te voldoen. We waarderen de aanhoudende steun van de Israëlische overheid", aldus Intel.

Vrijdag werd nog bekend dat Intel ook in het Poolse Wroclaw een nieuwe fabriek wil bouwen. Daarmee is een investering gemoeid van 4,2 miljard euro. Intel-topman Pat Gelsinger maakte dat bekend bij een bezoek aan Wroclaw in het zuidwesten van Polen. Ook in het Duitse Maagdenburg heeft Intel plannen voor een nieuwe fabriek.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

7 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

9 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

10 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

13 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

14 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

14 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

15 uur geleden