Netanyahu houdt ondanks internationale druk vast aan inval Rafah
TEL AVIV (ANP/AFP) - Ondanks grote internationale druk blijft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu vasthouden aan een gepland grondoffensief in Rafah. De vrees is dat de inval in de plaats in het zuiden van de Gazastrook veel burgerslachtoffers veroorzaakt.
"Geen enkele hoeveelheid internationale druk zal ons ervan weerhouden om alle doelen van de oorlog te realiseren: het elimineren van Hamas, het vrijlaten van al onze gijzelaars en ervoor zorgen dat Gaza niet langer een bedreiging vormt voor Israël", zei Netanyahu tijdens een kabinetsvergadering. "Om dit te doen, zullen we ook in Rafah opereren."
Zijn boodschap komt op het moment dat besprekingen in Doha over een wapenstilstand in Gaza hoogstwaarschijnlijk worden hervat. De Israëlische premier heeft later zondag een gesprek met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Die heeft de strijdende partijen al eerder opgeroepen een bestand te sluiten en er bij Israël op aangedrongen af te zien van het binnenvallen van Rafah.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
25 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
3 uur geleden