Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".

Het strand in Sydney was zondag het noodlottige toneel van een dodelijke aanslag gericht tegen joden die er Chanoeka vierden. Volgens de autoriteiten hadden de daders een terroristisch motief. Zeker twaalf mensen kwamen om toen meerdere schutters het vuur openden. Nadien werden twee mensen opgepakt, van wie één in kritieke toestand. Onder de tientallen gewonden zouden twee agenten zijn.

Over de aanslag zegt Netanyahu zondag dat deze deed "kijken in de diepten van het kwaad". Ook sprak hij van "moord in koelen bloede".

Meer uit Buitenland

Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

11 minuten geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

24 minuten geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

1 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

2 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

2 uur geleden
Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

3 uur geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

4 uur geleden