Netanyahu heeft uitnodiging ontvangen voor bezoek aan Hongarije
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn Israëlische ambtgenoot Benjamin Netanyahu uitgenodigd voor een bezoek aan zijn land, bevestigt het kantoor van Netanyahu zaterdag. Orbán kondigde de uitnodiging vrijdag al aan, ondanks het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Netanyahu eerder deze week heeft uitgevaardigd.
Volgens het ICC zijn er aanwijzingen dat Netanyahu "strafbare verantwoordelijkheid" draagt voor misdaden tegen de menselijkheid en mogelijk een oorlogsmisdaad vanwege het optreden van het Israëlische leger in Gaza. Vrijdag zei Orbán al dat hij Netanyahu niet zal arresteren. Hij noemde het aanhoudingsbevel "fout".
EU-buitenlandchef Josep Borrell herhaalde zaterdag dat EU-lidstaten de arrestatiebevelen van het ICC moeten opvolgen. "De staten die het Verdrag van Rome hebben ondertekend, zijn verplicht de beslissing van het hof uit te voeren. Het is niet optioneel."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
4 uur geleden