Netanyahu heeft uitnodiging ontvangen voor bezoek aan Hongarije
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn Israëlische ambtgenoot Benjamin Netanyahu uitgenodigd voor een bezoek aan zijn land, bevestigt het kantoor van Netanyahu zaterdag. Orbán kondigde de uitnodiging vrijdag al aan, ondanks het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Netanyahu eerder deze week heeft uitgevaardigd.
Volgens het ICC zijn er aanwijzingen dat Netanyahu "strafbare verantwoordelijkheid" draagt voor misdaden tegen de menselijkheid en mogelijk een oorlogsmisdaad vanwege het optreden van het Israëlische leger in Gaza. Vrijdag zei Orbán al dat hij Netanyahu niet zal arresteren. Hij noemde het aanhoudingsbevel "fout".
EU-buitenlandchef Josep Borrell herhaalde zaterdag dat EU-lidstaten de arrestatiebevelen van het ICC moeten opvolgen. "De staten die het Verdrag van Rome hebben ondertekend, zijn verplicht de beslissing van het hof uit te voeren. Het is niet optioneel."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
3 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
4 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
5 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
8 uur geleden