Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu heeft uitnodiging ontvangen voor bezoek aan Hongarije

Netanyahu heeft uitnodiging ontvangen voor bezoek aan Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn Israëlische ambtgenoot Benjamin Netanyahu uitgenodigd voor een bezoek aan zijn land, bevestigt het kantoor van Netanyahu zaterdag. Orbán kondigde de uitnodiging vrijdag al aan, ondanks het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Netanyahu eerder deze week heeft uitgevaardigd.

Volgens het ICC zijn er aanwijzingen dat Netanyahu "strafbare verantwoordelijkheid" draagt voor misdaden tegen de menselijkheid en mogelijk een oorlogsmisdaad vanwege het optreden van het Israëlische leger in Gaza. Vrijdag zei Orbán al dat hij Netanyahu niet zal arresteren. Hij noemde het aanhoudingsbevel "fout".

EU-buitenlandchef Josep Borrell herhaalde zaterdag dat EU-lidstaten de arrestatiebevelen van het ICC moeten opvolgen. "De staten die het Verdrag van Rome hebben ondertekend, zijn verplicht de beslissing van het hof uit te voeren. Het is niet optioneel."

Meer uit Buitenland

Fossiele afbouw en adaptatie centraal in slotfase klimaattop

BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.

55 minuten geleden
Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

2 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

3 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

4 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

4 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

4 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

5 uur geleden