Netanyahu: Hamas totaal verslaan om gijzelaars vrij te krijgen
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft beklemtoond dat Israël de Palestijnse beweging Hamas "compleet" moet verslaan om de resterende gijzelaars in de Gazastrook te bevrijden. Daarnaast zal volgens hem Hamas geen bedreiging meer vormen voor Israël.
Netanyahu gaat volgens Israëlische media dinsdagavond in overleg met onder anderen legerleider generaal Eyal Zamir, minister van Defensie Israel Katz en minister voor Strategische Zaken Ron Dermer. De premier wil de operaties in de Gazastrook uitbreiden.
Media hebben eerder bericht dat Netanyahu de hele Gazastrook wil bezetten, ondanks kritiek uit militaire kringen. Legerleider Zamir zou er niets voor voelen. Gevreesd wordt dat de militaire operaties te veel moeite zijn voor de strijdkrachten en dat gijzelaars zullen worden geëxecuteerd.
The Times of Israel meldt dat er ook in het kabinet van Netanyahu verdeeldheid is over plannen de hele strook te bezetten. Het leger heeft al zeker driekwart ervan in handen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben maandagavond in Barcelona gedemonstreerd tegen de wooncrisis. De schattingen over de opkomst bij de bijeenkomst in het centrum van de Catalaanse metropool liepen sterk uiteen. De autoriteiten spraken van 20.000 deelnemers, de organisatoren schatten het aantal op 120.000.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.
3 uur geledenALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
12 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
14 uur geleden